Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2435
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto odbuduje nasze mosty?

Wtorek, 11 czerwca 2013, 7:08
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2013, 8:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto odbuduje nasze mosty?
Fot. Angela
Zakład Inżynierii Lądowo – Wodnej JAZ z Kunic wraz z J. Potockim z Rakowic Małych odbudują cztery mosty i ulice w Maciejowej, które ucierpiały podczas ubiegłorocznej, lipcowej powodzi. Do przetargu stanęły trzy firmy. Oferta zwycięskiej opiewa na kwotę ok. 3, 5 mln zł. Obiekty mają być gotowe do końca listopada br.

W ramach tego zadania odbudowane zostaną: odcinek ulicy Wrocławskiej z odtworzeniem mostu na rzece Radomierce biegnącego przez krajową trójkę , ulica Kaczawska wraz z mostem oraz ulica Niećki z mostem na rzece Radomierce.

Na usuwanie skutków powodzi miasto dostało 80 procent dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Najpierw wykonano dokumentację, która była gotowa na wiosnę br. W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg na roboty.

- Jeśli do 17 czerwca pozostali oferenci nie złożą odwołań, podpisana zostanie umowa z wykonawcą, który przystąpi do realizacji zadań – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Będziemy się starali tak to wykonać, by uciążliwości w ruchu były jak najmniejsze – dodaje.

O objazdach organizowanych podczas prowadzenia prac będziemy informowali na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group