Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 13616
Zalogowanych: 37
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto na liście KO?

Sobota, 26 sierpnia 2023, 10:43
Aktualizacja: 10:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kto na liście KO?
Fot. Przemek Kaczałko
Wśród 24 nazwisk na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, znalazło się kilka osób z Jeleniej Góry i okolic. Wśród nich: aktualna posłanka, wiceprezes MPGK, starosta karkonoski czy przewodnicząca Rady Powiatu Karkonoskiego.

Jedynką na liście KO do Sejmu ma być Zofia Czernow - od dwóch kadencji posłanka RP. Na 9. miejscu znalazł się przedstawiciel Nowoczesnej - Konrad Sikora, który wcześniej był radnym Jeleniej Góry, zastępcą prezydenta miasta, a obecnie jest wiceprezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Na 12. pozycji zobaczymy Edytę Bielecką ze Szklarskiej Poręby - przewodniczącą Rady Powiatu Karkonoskiego. Z kolei nr 19 ma należeć do Krzysztofa Wiśniewskiego, czyli starosty powiatu karkonoskiego. Na 22. miejscu znalazła się przedstawicielka partii Zieloni - Izabela Ornaf.

Przyjąłem zaproszenie na listę Koalicji Obywatelskiej, bo mam Polskę w sercu. Nadchodzące wybory będą najważniejsze po 1989 roku. Będziemy stanowili o pokoleniach naszych dzieci, a być może i wnuków. Czy będziemy w Unii Europejskiej, czy będziemy z niej wychodzić - powiedział Krzysztof Wiśniewski.
Nowoczesna to partia, która od początku współtworzy Koalicję Obywatelską. To kolejne wybory, do których idziemy wspólnie. Jesteśmy młodymi, zaangażowanymi ludźmi z niemałym doświadczeniem. Chcemy nowoczesnej, dobrze zarządzanej Polski, takiej, w której wszyscy mogą czuć się dobrze, stabilnie, bezpiecznie. Naszym celem jest przekonanie Polek i Polaków, że to właśnie Koalicja Obywatelska powinna utworzyć nowy rząd. W ciągu najbliższych tygodni będę przekonywał Państwa, że warto oddać na mnie głos w wyborach do Sejmu - powiedział Konrad Sikora, który dodał kilka słów do młodych wyborców: te wybory są o Was, te wybory są dla Was, nie mogą odbyć się bez Was. Zaangażujcie się - dodał Konrad Sikora.

Wstępna lista kandydatów KO:
1. Zofia Czernow
2. Robert Kropiwnicki
3. Piotr Borys
4. Iwona Krawczyk
5. Łukasz Horbatowski
6. Krystyna Radzięta
7. Radosław Palczewski
8. Joanna Furmańska
9. Konrad Sikora (Nowoczesna)
10. Zdzisława Kwapisz
11. Krzysztof Nester
12. Edyta Bielecka
13. Michał Bander
14. Marlena Adler (Inicjatywa Polska)
15. Jerzy Stachyra
16. Agata Hubska
17. Lubomir Leszczyński
18. Żaneta Baczyńska
19. Krzysztof Wiśniewski
20. Joanna Mierka
21. Wiesław Świerczyński
22. Izabela Ornaf (Zieloni)
23. Małgorzata Sikora
24. Aleksandra Krzeszewska.

Twoja reakcja na artykuł?

29
26%
Cieszy
6
5%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
5%
Złości
66
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
175
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
11%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Powieszone drzewo… Lipa Sądowa w Szklarskiej Porębie
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Schronisko Pod Muflonem – najładniejsze w Sudetach?
 
Karkonosze
Nad Śnieżką przeleciał Księżyc. W tym czasie ludzie wracają z jego drugiej strony
 
Pogoda
Zima nie odpuszcza...
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group