Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8289
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Kto lepszy w niemczyźnie?

Sobota, 5 grudnia 2009, 0:04
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 7:33
Autor: Mar
Jelenia Góra/region: Kto lepszy w niemczyźnie?
Fot. Mar
W Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbył się dziewiąty już międzygimnazjany konkurs wiedzy o języku niemieckim. Każde gimnazjum mogło wystawić czteroosobową ekipę. – Uczniów wybierali nauczyciele języka niemieckiego, oczywiście tych najlepszych – mówiła współorganizatorka konkursu, Magdalena Łoza.

W konkursie wzięło udział siedem szkół gimnazjalnych, jeleniogórskie 1, 2, 3 i 4 oraz z 1 LO oraz gimnazja z Karpacza i Sosnówki. Przez godzinę wszyscy uczestnicy pisali zadania. Następnie po sprawdzeniu prac, wyłoniono dziesiątkę finalistów, którzy musieli przygotować odpowiedź ustną. Najpierw losowali zdjęcie, które następnie musieli opowiedzieć w mowie naszych zachodnich sąsiadów.

- Lubię język niemiecki i często jest mi potrzebny, bo mam rodzinę w Niemczech. Udział w takich konkursach wpływa też na ocenę z niemieckiego na koniec roku – mówiła Katarzyna Bernacka z Gimnazjum nr 4. Krzysztof Hilke mówił z kolei, że niemiecki to dla niego również język rodzinny – Mój ojciec jest Niemcem, więc niemiecki znam z domu. Okazało się jednak, że to nie wystarczyło, żeby wejść do finału konkursu.

Ostatecznie zmagania językowe wygrali: Natalia Kurnel z Gimnazjum przy ZSO nr 1 ex aequo z Karoliną Wożniewską z Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu. Drugie miejsce zajęła Joanna Gołdyn z Gimnazjum przy ZSO nr 1, trzecia, z tego samego gimnazjum, była Aleksandra Wielento.

To jeden z wielu konkursów międzygimnazjalnych organizowanych przez nauczycieli Gimnazjum nr 3. Szkoła organizuje też konkurs wiedzy biblijnej, konkurs wiedzy matematyczno-przyrodniczej, konkurs z anatomii i fizjologii oraz pomocy przedmedycznej.

- Organizujemy też zawody międzygimnazjalne w lekkiej atletyce – wyjaśnia dyrektor gimnazjum, Marek Przeorski – to praca wielu naszych nauczycieli, którzy swój czas poświęcają na organizację konkursów, pisanie regulaminów, pytań, szukają sponsorów na nagrody. W konkursie z języka niemieckiego są nimi cenne książki i inne drobiazgi i wiele wysiłku potrzeba, żeby je zgromadzić. Jestem z moich nauczycieli bardzo dumny. Chodziło nam o to, żeby uczniowie wykazywali się większą aktywnością, żeby więcej pracowali nad sobą i tak urodziły się nasze konkursy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group