Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5545
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Księgowa rządzi sklepem

Poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Księgowa rządzi sklepem
Fot. LER
Kupujemy buty. Z zakupu nie jesteśmy zadowoleni. Chcemy go zwrócić lub wymienić. Pojawia się problem. Pracownicy sklepu nie chcą tego uczynić. Dlaczego?

Jedna z naszych czytelniczek kupiła dziecku buciki w jednym ze sklepów obuwniczych w Jeleniej Górze. Wychodząc zauważyła na wystawie inne.
– Weszłam i zapytałam, czy mogę wymienić. Różnica w cenie wynosiła kilka złotych – opowiada klientka sklepu. – Usłyszałam, że nie wolno im przyjmować zwrotów, bo księgowa nie pozwala.

Ekspedientka tłumaczyła, że ma odgórne zalecenia, których musi się trzymać. Przy każdym zwrocie księgowa musi pisać, dlaczego dokonano zwrotu, i to jest największym problemem.

– Zapytałam wprost, jak to możliwe, że księgowa jest ważniejsza od pracowników sklepu, ale ekspedientka tylko rozłożyła ręce – śmieje się klientka. –To, że nie chciano mi wymienić butów, to trudno, nie kosztowały dużo, w końcu wzięłam obydwie pary, ale podany powód nie daje mi spokoju – dodała.

Jak mówi miejska rzeczniczka praw konsumenta Jadwiga Reder-Sadowska, rzeczywiście nie ma przepisu, który zobowiązywałby sprzedawcę do przyjęcia sprzedanej już rzeczy i zwrotu pieniędzy.

– Taka możliwość była ponad 10 lat temu – wyjaśnia pani rzecznik. Teraz zależy to tylko od dobrej woli sprzedawcy, a tej jak widać brakuje. Osobną sprawą jest tłumaczenie się księgową i papierkami. To zwyczajnie śmieszne i nie ma najmniejszego znaczenia prawnego.

Sposób kontaktu z klientami zawsze wpływa na wizerunek całej firmy. W dużych sieciach, np. Tesco, jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 5 dni bez podania przyczyny.
Sprzedawca zawsze natomiast ma obowiązek przyjęcia reklamacji w przypadku, gdy towar ma wadę. Jest na to 14 dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
393
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group