Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9443
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Księga i znicze pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

Czwartek, 17 stycznia 2019, 17:13
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 6:32
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
W związku z licznymi zapytaniami o możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej, poświęconej prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi informujemy, że księga wyłożona jest w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Sudeckiej 29 na I piętrze. Osoby niepełnosprawne, chcące dokonać wpisu, powinny zgłaszać się w punkcie informacyjnym na parterze tego budynku. Księga będzie wyłożona do piątku, do godz. 14.30 – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

W sobotę natomiast, w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, planowane jest – w odpowiedzi na apel prezydentów wielu miast – spotkanie ludzi, którzy czują potrzebę refleksji i wspólnoty, spotkanie na Placu Ratuszowym nieopodal Domu Siedmiu Mieszczan (przybudówki Ratusza), nieopodal masztów flagowych. Zaproszeni są wszyscy, chcący spotkać się w tym dniu, w chwili, gdy w Gdańsku rozpoczynać się będą uroczystości pogrzebowe, tj. o godz. 12.00. Zebrani będą mogli widzieć przebieg uroczystości gdańskich na ustawionym telebimie. Swój udział zapowiedzieli harcerze jeleniogórskiego hufca ZHP.

Przygotowaliśmy – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który na pogrzeb Pawła Adamowicza wyjeżdża do Gdańska – 500 zniczy, które będą symbolicznym pożegnaniem prezydenta Gdańska przez jeleniogórzan. - Ta śmierć wstrząsnęła nami wszystkimi ze względu na okoliczności tragedii. Sprawca usiłował nie tylko zabić człowieka, ale jednocześnie zniszczyć przesłanie WOŚP, jednej z nielicznych, jeśli nie jedynej imprezy, która w ostatnich latach jednoczyła ponad podziałami. Wierzę, że tak się nie stanie. Spotkania, które będą odbywać się w bardzo wielu miastach Polski staną się więc także manifestacją w obronie zwyczajnej ludzkiej serdeczności i solidarności, a Paweł Adamowicz, będący przez lata także wolontariuszem Orkiestry – symbolem wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Zapraszam wszystkich, którym te idee są bliskie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
15
43%
Smuci
0
0%
Złości
9
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1290
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group