Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7993
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Księga i znicze pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

Czwartek, 17 stycznia 2019, 17:13
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 6:32
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
W związku z licznymi zapytaniami o możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej, poświęconej prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi informujemy, że księga wyłożona jest w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Sudeckiej 29 na I piętrze. Osoby niepełnosprawne, chcące dokonać wpisu, powinny zgłaszać się w punkcie informacyjnym na parterze tego budynku. Księga będzie wyłożona do piątku, do godz. 14.30 – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

W sobotę natomiast, w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, planowane jest – w odpowiedzi na apel prezydentów wielu miast – spotkanie ludzi, którzy czują potrzebę refleksji i wspólnoty, spotkanie na Placu Ratuszowym nieopodal Domu Siedmiu Mieszczan (przybudówki Ratusza), nieopodal masztów flagowych. Zaproszeni są wszyscy, chcący spotkać się w tym dniu, w chwili, gdy w Gdańsku rozpoczynać się będą uroczystości pogrzebowe, tj. o godz. 12.00. Zebrani będą mogli widzieć przebieg uroczystości gdańskich na ustawionym telebimie. Swój udział zapowiedzieli harcerze jeleniogórskiego hufca ZHP.

Przygotowaliśmy – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który na pogrzeb Pawła Adamowicza wyjeżdża do Gdańska – 500 zniczy, które będą symbolicznym pożegnaniem prezydenta Gdańska przez jeleniogórzan. - Ta śmierć wstrząsnęła nami wszystkimi ze względu na okoliczności tragedii. Sprawca usiłował nie tylko zabić człowieka, ale jednocześnie zniszczyć przesłanie WOŚP, jednej z nielicznych, jeśli nie jedynej imprezy, która w ostatnich latach jednoczyła ponad podziałami. Wierzę, że tak się nie stanie. Spotkania, które będą odbywać się w bardzo wielu miastach Polski staną się więc także manifestacją w obronie zwyczajnej ludzkiej serdeczności i solidarności, a Paweł Adamowicz, będący przez lata także wolontariuszem Orkiestry – symbolem wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Zapraszam wszystkich, którym te idee są bliskie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
15
43%
Smuci
0
0%
Złości
9
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group