Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5911
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Kryminalny folwark zwierzęcy

Piątek, 6 czerwca 2008, 12:39
Aktualizacja: 21:08
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Kryminalny folwark zwierzęcy
Fot. TEJO
Nastolatek z kompanem włamali się do szopy, ukradli i zjedli króliki. Z kolei 24–latek włamywał się do kurników i pomieszczeń gospodarczych pod Jelenią Górą. Skradzione zwierzęta sprzedawał. Do tego znęcał się nad swoją konkubiną.

Stróże prawa złapali 15-latka, który ze swoim kompanem kradł króliki. Wyrostki przywłaszczyli sobie trzy gryzonie. Dwa zabili, wypatroszyli, oskórowali i ugotowali. Trzeci – zdechł. Każdy był warty 120 złotych.

– Ponadto nastolatka podejrzewa się jeszcze o inne czyny karalne – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Z kolegą włamał się do altanki i ukradł metalową drabinę. A kilka miesięcy wcześniej złupił gołębnik. Ale na kradzieży ptaków przyłapali go stróże prawa.

Wyrostkami zajmie się sąd rodzinny. Tymczasem pod sąd dla dorosłych trafi 24-letni mieszkaniec jednej z podjeleniogórskich miejscowości. Grozi mu nawet 10 lat więzienia! Powód? – Dzielnicowi rewiru II w Jeleniej Górze podejrzewają go o kilka kradzieży z włamaniem do kurników i pomieszczeń gospodarczych – poinformowała nadkom. E. Bagrowska. Kradł kury i króliki a potem je sprzedawał.

Jednak główne zarzuty dla mężczyzny to znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją przyjaciółką. Zatrzymany pije alkohol, a kiedy wypije, wstępuje w niego diabeł. Wszczynał z kobietą awantury, wyzywał i groził, że ją zabije. Po ostatniej interwencji mundurowych trafił do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu. Wkrótce za kratkami może zamieszkać na dłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group