Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5471
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krótko i na temat

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Środa, 21 kwietnia 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Wczoraj w Urzędzie Miasta Szklarska Poręba odbyła się sesja nadzwyczajna, która trwała niespełna pół godziny. Spotkanie radnych i rządzących było potrzebne, aby dokonać tzw. przesunięć budżetowych oraz przyjąć dwie ważne uchwały, pozwalające Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej na dalsze pozyskiwanie unijnych funduszy.

Jakiś czas temu w mieście pod Szrenicą pojawił się nowy samochód pożarniczy, którego zakup miał być refinansowany ze środków unijnych. Okazało się, że pieniądze na ten cel zostaną wypłacone dopiero w przyszłym roku. W takim przypadku burmistrz i radni musieli znaleźć potrzebną kwotę w budżecie miasta. – Dokonaliśmy przesunięć budżetowych w celu uwolnienia środków unijnych – powiedział przewodniczący Grzegorz Sokoliński. W przyszłym roku, kiedy fundusze unijne zostaną wypłacone, gmina odbierze sobie wydane wcześniej pieniądze.

Podobnych zmian w budżecie wymagały wcześniej spłacone kredyty, np. zaciągnięte na remont ulicy 11-go Listopada. Radni przyjęli też dwa projekty ważnych uchwał. Dzięki tym decyzjom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nadal może pozyskiwać środki unijne i w ten sposób realizować dalsze projekty. Pierwszy z nich „Ja wam jeszcze pokażę” ma na celu integrację społeczną oraz wzrost aktywności zawodowej wśród 10 niepełnosprawnych mieszkańców Szklarskiej Poręby. Program będzie realizowany od kwietnia do listopada br.

Planowane są warsztaty, poradnictwo, indywidualne oraz grupowe wsparcie. Wszystko to w celu nabycia nowych kompetencji przez te osoby, co w przyszłości pozwoli im na podniesienie standardu życia. Wartość tego projektu wynosi ponad 76 tys. zł. Drugi projekt „Razem damy radę” jest odpowiedzią na potrzebę integracji i aktywizacji społecznej 12 mieszkańców Szklarskiej Poręby Średniej, gdzie w większości znajdują się budynki socjalne. W ramach programu planowane są warsztaty, porady psychologa oraz działania środowiskowe. Jego wartość to ponad 38 tys. złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Obywatel 21-04-2010 10:01
Widać że w Szklarskiej Porębie rajcy widzą swoich najbardziej potrzebujących wyborców i starają się im pomagać mimo przejściowych kłopotów budżetowych nie doprowadzając by byli wykluczeni społecznie. Jelenia Góra powinna się uczyć od Szklarskiej Poręby jak należy sobie radzić w kłopotliwych sytuacjach dla miasta i mimo wszystko znaleźć pieniądze na pomoc najbardziej potrzebującym ludziom i dać im perspektywę znalezienia pracy a nie wykluczenia społecznego.
~vvv 21-04-2010 15:30
Pojawił się nowy samochód pożarniczy czy ma się pojawić? Pani Karolinko prosił bym o dokładniejsze spracyzowanie informacji, ponieważ z tego co wiem to autko jest już gotowe, lecz pozostały sprawy formalnościowe i jak do tej pory samochodu jeszcze nikt nie widział.
~ 21-04-2010 16:05
Widze, ze Grzesiu Sokolinski niezle sobie radzi.....brawo.
dolnoślązak 21-04-2010 21:32
Tak mniej więcej do 20 maja br. krawato-kołnierzykom, zwanymi samorzadowcami, uda się - bezkonfliktowo - załatwić mnóstwo spraw. Potem wszystko wróci do normy.
~mopsik 26-04-2010 11:27

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group