Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5707
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Krótko i na temat

Środa, 21 kwietnia 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Krótko i na temat
Fot. Karolina
Wczoraj w Urzędzie Miasta Szklarska Poręba odbyła się sesja nadzwyczajna, która trwała niespełna pół godziny. Spotkanie radnych i rządzących było potrzebne, aby dokonać tzw. przesunięć budżetowych oraz przyjąć dwie ważne uchwały, pozwalające Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej na dalsze pozyskiwanie unijnych funduszy.

Jakiś czas temu w mieście pod Szrenicą pojawił się nowy samochód pożarniczy, którego zakup miał być refinansowany ze środków unijnych. Okazało się, że pieniądze na ten cel zostaną wypłacone dopiero w przyszłym roku. W takim przypadku burmistrz i radni musieli znaleźć potrzebną kwotę w budżecie miasta. – Dokonaliśmy przesunięć budżetowych w celu uwolnienia środków unijnych – powiedział przewodniczący Grzegorz Sokoliński. W przyszłym roku, kiedy fundusze unijne zostaną wypłacone, gmina odbierze sobie wydane wcześniej pieniądze.

Podobnych zmian w budżecie wymagały wcześniej spłacone kredyty, np. zaciągnięte na remont ulicy 11-go Listopada. Radni przyjęli też dwa projekty ważnych uchwał. Dzięki tym decyzjom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nadal może pozyskiwać środki unijne i w ten sposób realizować dalsze projekty. Pierwszy z nich „Ja wam jeszcze pokażę” ma na celu integrację społeczną oraz wzrost aktywności zawodowej wśród 10 niepełnosprawnych mieszkańców Szklarskiej Poręby. Program będzie realizowany od kwietnia do listopada br.

Planowane są warsztaty, poradnictwo, indywidualne oraz grupowe wsparcie. Wszystko to w celu nabycia nowych kompetencji przez te osoby, co w przyszłości pozwoli im na podniesienie standardu życia. Wartość tego projektu wynosi ponad 76 tys. zł. Drugi projekt „Razem damy radę” jest odpowiedzią na potrzebę integracji i aktywizacji społecznej 12 mieszkańców Szklarskiej Poręby Średniej, gdzie w większości znajdują się budynki socjalne. W ramach programu planowane są warsztaty, porady psychologa oraz działania środowiskowe. Jego wartość to ponad 38 tys. złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
185
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group