Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 8565
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Wtorek, 11 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 12:57
Autor: kmp

<b>Radomierz, Droga nr 3</b>

Kierująca samochodem marki Mercedes 25-letnia jeleniogórzanka, najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości, na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo wskutek czego część samochodu spłonęła. W wyniku wypadku kierująca poniosła śmierć na miejscu, a jej pasażerowie doznali ciężkich obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w Jeleniej Górze. Mimo podjętej w szpitalu reanimacji 23-letni jeleniogórzanin zmarł. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano pod nadzorem prokuratora. Wrak samochodu zabezpieczono do badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

<b>Dziwiszów</b>

Nietrzeźwy (1,64 promila) kierujący samochodem marki VW Golf 20-letni mieszkaniec Dziwiszowa, nie posiadając uprawnień do kierowania, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wjechał do rowu. Wskutek zdarzenia pasażerowie 19-letni mieszkaniec Dziwiszowa doznał stłuczenia klatki piersiowej i pozostał na obserwacji w szpitalu w Jeleniej Górze, natomiast 21-letni jeleniogórzanina doznał ogólnych potłuczeń i po opatrzeniu został zwolniony. Kierujący doznał złamania kości lewego przedramienia i pozostał w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badań. Pojazd zabezpieczono na parkingu policyjnym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra</b>

Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o to, że w dniu 18.12.2004 roku w Jeleniej Górze wspólnie z innym jeleniogórzaninem dokonał rozboju na mężczyźnie również mieszkańcu Jeleniej Góry, przy czym czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa.

<b>Jelenia Góra</b>

Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 18-letniego mieszkańca Jeleniej Góry podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz rozbój.

<b>Jelenia Góra</b>

Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1000 zł wobec 35-letniego jeleniogórzanina, który w dniu 8.10.2005 roku kierował samochodem marki Fiat 126p będąc w stanie nietrzeźwości.

<b>Kowary ul. Brzozowa</b>

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Corsa 27-letniego mieszkańca Kowar, który jechał w stanie nietrzeźwości – 1,46 promila.

<b>Jelenia Góra, ul. Przyboczna</b>

Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań SK KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 53-letniego jeleniogórzanina poszukiwanego na podstawie wezwania o ustalenie miejsca pobytu do dalszych czynności wyd. przez Prokuraturę Rejonową w Katowicach z art. 286§1 kk.

<b>Szklarska Poręba, ul. 1 Maja</b>

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku wyd. przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze z dnia 7.04.2005 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group