Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3770
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Wtorek, 19 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:41
Autor: kmp

<b>Scięgny</b>
Pieszy, lat 11, zam. Czarne, gm. Człuchów wybiegł z posesji na jezdnię wprost pod prawidłowo jadący samochód marki Toyota Corolla, kierowany przez 40 letniego mieszkańca Karpacza. W wyniku potrącenia małoletni doznał obrażeń głowy oraz złamania kości miednicy i został przywieziony do szpitala w Jeleniej Górze. Kierowca był trzeźwy.

<b>Szklarska Poręba, ul. Gimnazjalna</b>
Funkcjonariusze pionu prewencji i dochodzeniowego Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali w pościgu 25 letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby, który z nie -zamkniętego namiotu w czasie snu pokrzywdzonych dokonał kradzieży torby podróżnej. W torbie znajdowały się: aparat fotograficzny, 3 telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie 170 zł. Straty oszacowano na 1.670 zł. na szkodę trzech osób fizycznych. Część skradzionego mienia odzyskano, sprawce osadzono w PDOZ KMP Jelenia Góra.

<b>Piechowice</b>
23 letni mieszkaniec Wrocławia wraz z grupą trzech innych osób zszedł ze szlaku turystycznego w rejonie wodospadu „Szklarka” i schodząc ze stromej skały poślizgnął się, spadając głową w dół. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń, zagrażających bezpośrednio życiu. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala w Jeleniej Górze. Lekarze określają jego stan zdrowia jako krytyczny. Wykluczono działanie osób trzecich.

<b>Areszt za kradzież Audi A3</b>
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował areszt wobec 31-letniego mieszkańca Piechowic.
Mężczyzna w dniu 11 lipca br na ul. XX – Lecia w Piechowicach został zatrzymany przez funkcjonariuszy grupy samochodowej Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdyż poruszał się kradzionym samochodem, który dodatkowo miał zamontowane kradzione tablice rejestracyjne.
Nadmienić należy, że sprawca ten w listopadzie ubiegłego roku również został zatrzymany przez policjantów na kradzieży pojazdu. Wówczas 31-latek włamał się na ulicy Jasnej w Jeleniej Górze do samochodu marki VW Transporter o wartości 73.500 zł i próbował go ukraść.
Za to przestępstwo miał orzeczoną karę pozbawienia wolności na 2 lata w zawieszeniu na 5. Za ostatnią kradzież grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

<b>Kradzież rur</b>
Funkcjonariusze Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej zatrzymali 51-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego należącego do zarządu ogrodów działkowych, a następnie ukradł z niego rury oraz inne elementy metalowe o łącznej wartości 900 zł.
Sprawca został osadzony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group