Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 18 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:37
Autor: kmp

<b>Okradli księży</b>
W dniu 15 czerwca br w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym około godziny 15.00 dwóch nieznanych mężczyzn wykorzystując nieuwagę mieszkańców Katowic wyrwali im saszetki z zawartością dokumentów i pieniędzy. Jeden z mężczyzn poniósł straty w wysokości 3200 zł, a drugi 1200 zł. Jeden ze sprawców został zatrzymany przez świadka zdarzenia, który oddał wymienionego w ręce Policji, a pokrzywdzonemu ukradzioną saszetkę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w dniu 16 czerwca br na podstawie pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców i jest nim 24-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W mieszkaniu tego mężczyzny policjanci odnaleźli drugi łup w całości.
Sprawcy przyznali się do popełnionego czynu, a grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Areszt za rozboje i narkotyki</b>
W dniu 15 czerwca br funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali Adama D. 37-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna w okresie od stycznia br do chwili obecnej produkował narkotyki w postaci polskiej heroiny, którą następnie odsprzedawał innym czynnym narkomanom. Udowodniono Adamowi D. sprzedaż 45 porcji tego środka odurzającego.
Ponadto ustalono, że w marcu, maju i czerwcu br dokonał rozboju na kobiecie i mężczyźnie, którym ukradł drobne kwoty, które wymienieni wyżebrali po marketami.
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Adamowi D. za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

<b>Porysował samochód</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali Wojciecha N. lat 40 mieszkańca Kowar, który policjantowi z tego Komisariatu wcześniej groził powybijaniem szyb, po czym w dniu 13 czerwca br przy ul. Szkolnej w Mysłakowicach porysował mu ostrym przedmiotem samochód marki Renault Laguna, który jest jego własnością. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 2000 zł. Sprawcę umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Wojciech N. będzie odpowiadał za groźby karalne oraz zniszczenie mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

<b>Trzy kobiety pobiły 60-cio letniego mężczyznę</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach w toku prowadzonych czynności ustalili, że trzy kobiety w wieku 23, 26 i 28 lat mieszkanki Kowar w dniu 13 czerwca br na ul. 1 Maja w Kowarach w godzinach nocnych napadły na 60 letniego mężczyznę również mieszkańca tego samego miasta. Biły go po twarzy oraz kopały, po czym ukradły mu pieniądze w kwocie 350 zł oraz telefon komórkowy o wartości 150 zł. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń. Nie korzystał z pomocy medycznej. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawczyń tego czynu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Sprzedawał piraty</b>
W dniu 14 czerwca br funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na ulicy Grodzkiej na postawie informacji operacyjnych zatrzymali Damiana K. 27-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który handlował pirackimi płytami DVD z zawartością filmów i bajek dla dzieci. Wartość zabezpieczonych płyt według sprzedającego wynosi blisko 2500 zł, natomiast straty legalnych dystrybutorów wynoszą około 8500 zł. Policjanci zabezpieczyli 99 płyt nieoryginalnie zwielokrotnionych. Sprawca po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Będzie on odpowiadał z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Zatrzymany w pościgu</b>
Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w bezpośrednim pościgu zatrzymali Tomasza D. lat 35 zam. Żary, który usiłował dokonać rozboju na 26 letniej mieszkance Wałbrzycha w celu kradzieży torebki wraz z zawartością dokumentów, rzeczy osobistych oraz pieniędzy. Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na zdecydowany opór pokrzywdzonej. Mężczyzna chcąc ukraść torebkę groził kobiecie, a także bił ją rękami po ciele i głowie. W wyniku pobicia kobieta ma guzy na głowie. Sprawca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group