Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3776
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna (cz. II): Jelenia Góra

Czwartek, 11 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:24
Autor: kmp

<b>Policjanci zatrzymali dwóch 15-latków.</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch chłopców w wieku 15 lat.
15-latetni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany na ul. Kiepury na kradzieży radioodtwarzacza z samochodu marki Nissan Cherry. Nieletni swoim działaniem spowodował straty w wysokości 200 zł. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 15-latek popełnił dodatkowo kilkanaście włamań, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia na terenie Jeleniej Góry.
Nieletniego po wykonaniu czynności umieszczono w Pogotowiu Opiekuńczym. Natomiast drugiego nieletniego mieszkańca Sosnówki policjanci zatrzymali na podstawie pracy operacyjnej. Ustalili, że w okresie od 2 maja br do 21 czerwca tego roku 15-latek popełnił kilka kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie Jeleniej Góry na szkodę różnych osób. Łupem jego padały najczęściej telefony komórkowe. Tego nieletniego umieszczono w Schronisku dla Nieletnich w Świdnicy.Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Pijany i bez dokumentów.</b>
Policjanci prewencji Komisariatu Policji w Kowarach na ul. Kamiennogórskiej podczas kontroli drogowej zatrzymali 42-letniego mieszkańca Ścięgien. Mężczyzna kierował samochodem marki Fiat 126p w stanie nietrzeźwości. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Ponadto kierowca nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdami. Zatrzymany naruszył dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, który obowiązuje do 2 maja 2006 roku. 42-latek już wcześniej jeździł samochodem w stanie nietrzeźwości i miał już 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za te przestępstwa sprawcy grozi do 3 lat.Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Ukradli elementy płotu. </b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców Jeleniej Góry w wieku 36 i 40 lat.
Mężczyźni w dniu 26 czerwca br w godzinach wieczornych na ul. Hallerczyków w Jeleniej Górze ukradli 4 metalowe przęsła ogrodzenia prywatnej posesji. Sprawcy ukradzione elementy sprzedali na jednym ze skupów złomu w Jeleniej Górze. Właściciel poniesione straty oszacował na kwotę nie mniejszą niż 2000 zł.
Sprawców kradzieży umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

<b>Spowodował kolizję i uciekł.</b>
Funkcjonariusze Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ulicy Górnej w Siedlęcinie w wyniku podjętych czynności zatrzymali 22 – letniego mieszkańca tej miejscowości. 22-latek jadąc samochodem marki Opel Kadet nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w mur oporu, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.
Jak później policjanci ustalili sprawca tego zdarzenia kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Miał 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a także miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, który obowiązuje do 6 lutego 2006 roku. Zakaz dotyczy wszystkich kategorii.
Za te przestępstwa sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komisariat I Policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group