Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6236
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna

Piątek, 20 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:10
Autor: kmp

<b>Śmierć skutkiem pobicia.</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej i Dochodzeniowo &#8211; Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w toku prowadzonych czynności ustalili, że Ryszard C. lat 46 bezdomny jest sprawcą pobicia ze skutkiem śmiertelnym 40- letniego mężczyzny. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła fakt, że bezpośrednią przyczyną zgonu było pobicie. Pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci urazu głowy, żeber, których następstwem była śmierć. Jak ustalono, denat wraz ze sprawcą wspólnie spożywali alkohol po pewnym czasie wywiązała się kłótnia, Ryszard C. wpadł w furię i dotkliwie pobił 40-latka. Sprawca w chwili popełnienia przestępstwa miał 2,02 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.
Policja i Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo &#8211; Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

<b>Sfałszowana książeczka wojskowa.</b>
Funkcjonariusze Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali Jacka Z. -23 letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna ten w celu otrzymania pracy w jednym z podmiotów na terenie naszego miasta posłużył się sfałszowaną książeczką wojskową. W dokumencie tym znajdowały się przerobione pieczęcie urzędowe Centrum Szkolenia Radioelektronicznego oraz widniała informacja, że Jacek Z. został przeniesiony po odbyciu zasadniczej służby wojskowej do rezerwy pomimo, że nadal w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Jeleniej Górze figuruje jako osoba , która nadal podlega temu obowiązkowi. Jackowi Z. za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Pomogła Policji</b>
W dniu 18 maja br Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze podpisp. Zbigniew Ciosmak podczas uroczystego spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wręczył dyplom oraz nagrodę rzeczową P. Ewie Olszowej mieszkance Jeleniej Góry. Kobieta pomogła Policji w ujęciu dwóch kobiet, które na terenie Jeleniej Góry okradały starsze, schorowane i samotnie mieszkające osoby. Dzięki swojej odwadze i szybkiej reakcji p. Olszowa udaremniła popełnienie kolejnego przestępstwa.
Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze podkreślił, że przypadki, w których obywatele ryzykują własnym bezpieczeństwem są rzadkością, ale na terenie Jeleniej Góry zdarza się to coraz częściej. Swoim postępowaniem p. Ewa Olszowa udowodniła, że jest nie tylko odważna i prawa, ale również przeciwna wszelkim przejawom przemocy i zła. Takie postawy budzą szacunek społeczny i są godne naśladowania. Należy zawsze pamiętać, że każdy z nas może paść ofiarą przestępstwa, więc nie bądźmy obojętni wobec zła i niebezpieczeństwa, którego jesteśmy świadkami. Trzeba być ostrożnym, dbać o własne bezpieczeństwo, ale w sytuacji zagrożenia natychmiast powiadamiać Policję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group