Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3790
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krokus Jazz Festiwal zawitał do szkół

Piątek, 20 października 2017, 11:31
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 15:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Krokus Jazz Festiwal zawitał do szkół
Fot. Przemek Kaczałko
Już dzisiaj (20.10) oficjalnie wystartuje XVI Krokus Jazz Festiwal, który tradycyjnie ściąga do Jeleniej Góry gwiazdy muzyki jazzowej światowego formatu, a w ramach „Powiewu młodego jazzu” wyławia talenty z Polski i Czech. Nowością w tegorocznej edycji są warsztaty jazzowe w szkołach.

Spotkania w jeleniogórskich placówkach oświatowych na poziomie szkół podstawowych (SP 11, SP 10 i SP 6) prowadzone są przez Boundary Jazz Quintet w składzie: Štěpán Přibyl - trąbka, skrzydłówka, Bohdan Janeczek – saksofony, Vít Beneš – gitara, Tomáš Katschner – kontrabas oraz Maciej Cieślewicz – perkusja. Z kolei w szkołach ponadgimnazjalnych (ZSOiT oraz ZSO Nr 1) lekcji jazzu udzielali muzycy Szreniawa/Bienkiewicz Quintet.

- Po raz pierwszy taka muzyka gości u nas, bardzo chętnie wzięliśmy w tym udział – powiedziała Teresa Szewczyk, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11. - Zastanawialiśmy się, czy dzieci nie są zbyt małe, ale okazuje się kontakt z jazzem w klasie IV-VII i do tego kontakt z żywym muzykiem otwiera nowe horyzonty – dodała wicedyrektor, która podkreśliła, że w „Jedenastce” są klasy o profilu muzycznym, więc tym bardziej warto podejmować w takie działania.

Dzieci były zachwycone warsztatami jazzowymi. - Moja koleżanka chodzi na jazz. To spokojna muzyka, która relaksuje – powiedziała jedna z uczennic. - Zajęcia były fajne – dodała kolejna dziewczynka. - Podobało mi się, że to było na żywo, a nie tylko w telewizji – padł kolejny zadowolony głos.

W trakcie warsztatów był też czas na konkurs, w którym trzeba było odgadnąć wykonawcę utworu zagranego przez muzyków. Jak się okazało, już w szkole podstawowej tego typu dźwięki nie są uczniom obce. - Gram na fortepianie i wiedziałem, że panowie zagrali utwór Oscara Petersona – pochwalił się szczęśliwy zwycięzca gadżetów związanych z Krokus Jazz Festiwalem.

Już dzisiaj - 20.10.2017 (piątek) oficjalne rozpoczęcie XVI edycji festiwalu. O godz. 20:00 wystąpi Artur Dutkiewicz Trio (sala widowiskowa JCK), a o godz. 22:00 zwycięzcy ubiegłorocznej edycji - Piotr Scholz Sextet (scena Klubu Kwadrat).

Projekt „Alternatywa bez granic – warsztaty i prezentacje" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group