Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11411
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kresowo i smacznie w Handlówce

Sobota, 24 marca 2018, 7:14
Autor: kawonz
Jelenia Góra: Kresowo i smacznie w Handlówce
Fot. kawonz
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (23.03) IV edycja konkursu "Smaki Kresowe Kuchni Polskiej" Wzięli w niej udział uczniowie pragnący poszerzyć swój warsztat pracy także o potrawy ze wschodu. Tematem wiodącym była kresowa babka ziemniaczana w nowoczesnej aranżacji.

Obok tej potrawy pojawiły się również przysmaki z dodatkiem bakalii i szpinaku. Na stole nie zabrakło także gołąbków z kaszy gryczanej, kulebiaka, kutii oraz różnego rodzaju pierożków. Młodzi adepci sztuki kulinarnej Kresów Wschodnich pokazali przed komisją prawdziwie mistrzowską klasę.
Jury z pełną aprobatą obserwowało poczynania uczniów. Szefowie kuchni z trzech renomowanych dolnośląskich hoteli nie kryli, że potrawy przygotowane przez młodzież wywarły duże wrażenie.

Dumy ze swoich wychowanków nie kryła również dyrektor „Handlówki” Danuta Pawłowicz. - Poziom był bardzo wyrównany. Młodzież naprawdę pięknie się przygotowała. Trudno było wybrać pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wszystkie potrawy są znakomite i widać, że uczniowie włożyli w swoją pracę dużo trudu i serca. Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić i uhonorować wszystkich specjalnymi wyróżnieniami. Zasłużyli sobie na to - podkreśliła w swojej wypowiedzi dyrektor "Handlówki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group