• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 9:36
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 4749
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kresowo i smacznie w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 marca 2018, 7:14
Autor: kawonz
Fot. kawonz
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (23.03) IV edycja konkursu "Smaki Kresowe Kuchni Polskiej" Wzięli w niej udział uczniowie pragnący poszerzyć swój warsztat pracy także o potrawy ze wschodu. Tematem wiodącym była kresowa babka ziemniaczana w nowoczesnej aranżacji.

Obok tej potrawy pojawiły się również przysmaki z dodatkiem bakalii i szpinaku. Na stole nie zabrakło także gołąbków z kaszy gryczanej, kulebiaka, kutii oraz różnego rodzaju pierożków. Młodzi adepci sztuki kulinarnej Kresów Wschodnich pokazali przed komisją prawdziwie mistrzowską klasę.
Jury z pełną aprobatą obserwowało poczynania uczniów. Szefowie kuchni z trzech renomowanych dolnośląskich hoteli nie kryli, że potrawy przygotowane przez młodzież wywarły duże wrażenie.

Dumy ze swoich wychowanków nie kryła również dyrektor „Handlówki” Danuta Pawłowicz. - Poziom był bardzo wyrównany. Młodzież naprawdę pięknie się przygotowała. Trudno było wybrać pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wszystkie potrawy są znakomite i widać, że uczniowie włożyli w swoją pracę dużo trudu i serca. Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić i uhonorować wszystkich specjalnymi wyróżnieniami. Zasłużyli sobie na to - podkreśliła w swojej wypowiedzi dyrektor "Handlówki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-03-2018 18:04
Wolałabym wiecej fotek potraw kresowych, a mniej fotek pierników i pierniczanek, wszak to teraz święta Wielkiej Nocy i pierniki jakby nie w temacie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
795
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group