Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5702
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kresowe pamiątki, wspomnienia i smakowitości. W hotelu „Pod Różami”

Poniedziałek, 7 listopada 2011, 7:53
Aktualizacja: Wtorek, 8 listopada 2011, 8:12
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Kresowe pamiątki, wspomnienia i smakowitości. W hotelu „Pod Różami”
Fot. Petr
Wczoraj w hotelu „Pod Różami” w Cieplicach odbyło się uroczyste Spotkanie z Kresami i Huculszczyzną połączone z inauguracją wystawy pamiątek „po Kresach” ze zbiorów osób prywatnych.

Wydarzeniu towarzyszyły również występ chóru „Sybiraczki” i degustacja przysmaków z kuchni kresowej. Każdy z obecnych, a tych było wcale niemało, mógł m.in. spróbować gorących gołąbków z kaszą gryczaną, różnego rodzaju pierogów, bułek drożdżowych, komiśniaka ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a także Ćmagi – czyli popularnej huculskiej nalewki.

– Spotkanie to cieszy mnie tym bardziej, że zorganizowali je sami Kresowiacy. Ludzie, którzy tęsknią za swoją krainą, i którzy chcieliby od czasu do czasu spotkać się i o tej krainie, ot tak, porozmawiać. Spontanicznie i z potrzeby serca – powiedziała nam Kamila Rodak, dyrektor hotelu „Pod Różami”.

I dodała: – Tych wszystkich, którym nie udało się być tutaj z nami, serdecznie zapraszam do oglądania wystawy pamiątek „po Kresach” i degustacji potraw z kuchni kresowej, które będą u nas dostępne przez cały miesiąc. Coś dla ducha i coś dla ciała, naprawdę warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group