Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2351
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krążowniki szos na czterech i dwóch kółkach

Poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Krążowniki szos na czterech i dwóch kółkach
Fot. A. Domagała. Jelonka.com
Tylko jeden taki pojazd jeździ po Jeleniej Górze. To wersja samochodu terenowego marki Hummer, produkowanego zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych dla celów armii USA. Właściciel ma ten pojazd od przeszło ośmiu lat.

Nie chce podawać nazwiska. Przyznaje, że hummer jest samochodem bardzo wygodnym i w zasadzie bezawaryjnym. Sunie się nim po drogach niczym amerykańskim krążownikiem szos.
Pozwala na to szeroki rozkład osi oraz solidne koła. Wnętrze także jest bardzo komfortowe.

Kłopot bywa z częściami, które od czasu do czasu trzeba wymienić. Właściciel raz musiał kilka tygodni czekać na sprowadzenie modułu do silnika, który w Polsce nie był dostępny.

Auto ma stały napęd na cztery koła, konstrukcję stalową i niezależne zawieszenie wszystkich kół. Opcjonalnie montowany jest system elektronicznej regulacji ciśnienia w oponach.

W stolicy Karkonoszy można także zauważyć czasami nietypowe motocykle. Nie takie, które służą do szaleńczej jazdy po bezdrożach, ale przystosowane do wygodnego pokonywania dróg i autostrad.
Przybywają na nich do naszego regionu najczęściej mieszkańcy Niemiec i Holandii. Ostatnio zauważyliśmy też parę Szwajcarów, która na luksusowej maszynie wybrała się w objazd po Europie.

Motocykl, wyposażony w system nawigacji satelitarnej, podgrzewane skórzane siedziska i nafaszerowany elektroniką, zostawili przed jednym z dużych sklepów, dokąd udali się na zakupy. Na szczęście maszyna nie stała się łupem złodzieja…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group