Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 29 kwietnia
Imieniny: Bogusława, Hugona
Czytających: 13865
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krążowniki szos na czterech i dwóch kółkach

Poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Krążowniki szos na czterech i dwóch kółkach
Fot. A. Domagała. Jelonka.com
Tylko jeden taki pojazd jeździ po Jeleniej Górze. To wersja samochodu terenowego marki Hummer, produkowanego zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych dla celów armii USA. Właściciel ma ten pojazd od przeszło ośmiu lat.

Nie chce podawać nazwiska. Przyznaje, że hummer jest samochodem bardzo wygodnym i w zasadzie bezawaryjnym. Sunie się nim po drogach niczym amerykańskim krążownikiem szos.
Pozwala na to szeroki rozkład osi oraz solidne koła. Wnętrze także jest bardzo komfortowe.

Kłopot bywa z częściami, które od czasu do czasu trzeba wymienić. Właściciel raz musiał kilka tygodni czekać na sprowadzenie modułu do silnika, który w Polsce nie był dostępny.

Auto ma stały napęd na cztery koła, konstrukcję stalową i niezależne zawieszenie wszystkich kół. Opcjonalnie montowany jest system elektronicznej regulacji ciśnienia w oponach.

W stolicy Karkonoszy można także zauważyć czasami nietypowe motocykle. Nie takie, które służą do szaleńczej jazdy po bezdrożach, ale przystosowane do wygodnego pokonywania dróg i autostrad.
Przybywają na nich do naszego regionu najczęściej mieszkańcy Niemiec i Holandii. Ostatnio zauważyliśmy też parę Szwajcarów, która na luksusowej maszynie wybrała się w objazd po Europie.

Motocykl, wyposażony w system nawigacji satelitarnej, podgrzewane skórzane siedziska i nafaszerowany elektroniką, zostawili przed jednym z dużych sklepów, dokąd udali się na zakupy. Na szczęście maszyna nie stała się łupem złodzieja…

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
569
Zofia
35%
Rozalia
14%
Julia
37%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Wiktoria najładniejsza na Dolnym Śląsku
 
Karkonosze
Wypadek w Karkonoszach
 
112
Wymuszenie pierwszeństwa na Wolności
 
Aktualności
W Dołku już grają w kosza i siatkę
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group