Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12117
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kraksa za kraksą na Wolności

Czwartek, 8 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2007, 16:28
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kraksa za kraksą na Wolności
Fot. Krzysztof Knitter
Kilka kolizji drogowych to skutek nieuwagi kierowców, którzy jeżdżą najdłuższą w mieście ulicą.

Do siedmiu stłuczek doszło w słoneczną środę po południu na ulicy Wolności. Na szczęście ich uczestnikom nie stało się nic poważnego. Policja apeluje do wszystkich o ostrożną jazdę miejską czteropasmówką.

Najgroźniej wyglądało zderzenie toyoty z innym samochodem osobowym, które na kilkanaście minut ograniczyło ruch na wysokości autosalonu i hurtowni za siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w stronę Cieplic.

Siedzący za kierownicą toyoty na lwóweckich numerach rejestracyjnych, zmierzający w stronę centrum Jeleniej Góry, nie zachował uwagi przy zmianie pasa ruchu i zajechał drogę innemu uczestnikowi zdarzenia.
Efekt: obydwa pojazdy zostały uszkodzone na tyle poważnie, że konieczne było wezwanie lawety do odtransportowania ich z miejsca stłuczki.
Interweniowało pogotowie ratunkowe oraz jednostka straży pożarnej. Strażacy usunęli pozostałości kraksy. Na miejscu była policja.

Drobniejsza stłuczka wydarzyła się też blisko urzędu skarbowego. Tam stuknęły się terenowy mitsubishi z fordem focusem. – Zdarzenie w sumie niegroźne, skończyło się na strachu. Ale to przestroga dla innych kierujących, że na Wolności niemal na każdym jej fragmencie jest bardzo niebezpiecznie – przypominają policjanci.

Jak mówi podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, nie pomagają napomnienia, mandaty, stłuczki i wypadki. Kierowcy wciąż urządzają sobie rajdy czteropasmówką. Jadą za szybko, lawirują wśród wolniej poruszających się aut, wyprzedzają „na trzeciego” lub w miejscach niedozwolonych.

Skutecznym rozwiązaniem byłyby fotoradary zamontowane co najmniej w kilku miejscach. Na to jednak nie ma pieniędzy. Jak z przekąsem mówią policjanci, wypadałoby, aby takie urządzenia stanęły niemal na każdym skrzyżowaniu Wolności z prostopadłymi ulicami. Wtedy może na najdłuższym jeleniogórskim trakcie byłoby bezpieczniej.
Tak jest on rekordowy nie tylko pod względem długości, lecz także liczby zdarzeń drogowych, do których tam dochodzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
420
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group