Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6895
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krakowska bez opóźnień

Niedziela, 29 grudnia 2019, 6:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 grudnia 2019, 6:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Krakowska bez opóźnień
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa przebudowa ulicy Krakowskiej, gdzie w okolicach dworca kolejowego zaplanowano parking typu "parkuj i jedź" oraz wykonanie drogi do skrzyżowania z al. Solidarności. Jak zapewniają władze miasta, mimo niespodziewanych czynników, które wynikły w trakcie prac – nie ma opóźnień i zadanie będzie zrealizowane w terminie.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności (na długości ok. 1093 metrów).

W ramach zadania przewidziano budowę parkingu „parkuj i jedź” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna). Po zakończeniu prac oba odcinki ulicy Krakowskiej będą już miały nową, asfaltową nawierzchnię. Kilka lat temu wykonano odcinek od Alei Solidarności do ulicy Łomnickiej.

Na ulicy Krakowskiej wyszła nam niespodziewana rzecz - badania geologiczne pokazywały, że skały są niżej, ale okazało się, że są wyżej. Będzie korekta w projektowaniu, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z COM-D z Jawora, które jest właścicielem jeleniogórskiej firmy. Cena inwestycji to 8 868 617,68 zł. Termin zakończenia prac zapowiadany jest na lipiec 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

36
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group