Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4750
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Krajobrazy serdeczne w obiektywie

Piątek, 15 stycznia 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Krajobrazy serdeczne w obiektywie
Fot. rylit
Ziemia, na której urodził się i dorastał Adam Mickiewicz w fotografii Tatiany Cariuk – to temat najnowszej wystawy w Muzeum Przyrodniczym. Wernisaż ekspozycji odbył się wczoraj.

Tatiana Cariuk urodziła się – jak Adam Mickiewicz - w Nowogrodku. Założycielka i prezes Towarzystwa Filomatów PRAMIEN. Krajoznawca fotografik, przewodnik. Podróżuje z aparatem po Białorusi, skąd kilka lat temu musiała wyjechać wskutek nacisków politycznych reżimu Łukaszenki. Trafiła na Dolny Śląsk, gdzie osiedliła się i tworzy z pasją oraz sukcesem.

Na wczorajszy wernisaż przybyli członkowie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym Tatiana Cariuk działa od kilku lat, kresowiacy oraz miłośnicy fotografii. Wystawę otworzył dyrektor muzeum Stanisław Firszt. Tatiana Cariuk przybliżyła historię, kulturę i piękno rodzinnej Białorusi oraz Adama Mickiewicza. Wspomniała o targanej w swoich dziejach burzliwymi wydarzeniami politycznymi i wojennymi.

– Fotografie zgromadzone na wystawie nie są dokumentem tych zdarzeń, są blisko nich, tuż obok i mają pokazać tym co nigdy nie byli na Białorusi piękno tej wspaniałej krainy, a wywodzącym się z kresów przypomnieć ich rodzinne ziemie – powiedziała autorka zdjęć.

Słowa nie oddadzą uroku fotografii pani Tatiany, dlatego zapraszamy do odwiedzania tej ciekawej wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group