Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6653
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kradł na potęgę – stanie przed sądem

Piątek, 12 marca 2021, 12:01
Autor: 112
Jelenia Góra: Kradł na potęgę – stanie przed sądem
Fot. Archiwum Policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Podejrzany ma na koncie co najmniej 23 przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się od grudnia ubiegłego roku do marca w Jeleniej Górze i okolicach. Są to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze, garaże, samochody. Jego łupem padły między innymi: narzędzia budowlane, elektronarzędzia, rowery, paliwo z samochodów, karty płatnicze, drewno z lasu. Policjanci ustalili również, że 33-latek co najmniej dwa razy posłużył się skradzioną kartą płacąc nią za zakupy. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.

Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach „recydywy” oraz uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione rowery – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej 11 marca zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

42
76%
Cieszy
5
9%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group