Piątek, 26 czerwca
32°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

KPSW – Orlik ponownie na remis

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemo 2 min czytania

W rewanżowym spotkaniu kontrolnym pomiędzy Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą, a Akademią Piłkarską "Orlik" kibice zgromadzeni w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego ponownie byli świadkami remisowego starcia młodych futbolistek.

W pierwszym spotkaniu rozegranym 13 grudnia 2011 roku obraz gry wyglądał podobnie. Przygotowujące się do debiutu w III-lidze piłkarki Orlika prowadziły 3:0, by zremisować 4:4 i przegrać w rzutach karnych. W rewanżu padł wynik 5:5 mimo, że podopieczne trenera Stachowskiego prowadziły na początku trzeciej tercji 4:0! Wtorkowy pojedynek rozgrywany systemem 3x15 minut lepiej rozpoczęły przyjezdne. Pierwszy gol padł po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska przez Stelmach, po czym nowa zawodniczka Orlika dała prowadzenie swojej ekipie. Na 2:0 podwyższyła Zych po dwójkowej akcji z Dyzio. W drugiej tercji od razu do ataku ruszyły "orliczki" i od razu zdobyły gola na 3:0 autorstwa Fedec. Ta sama piłkarka wpisała się na listę strzelczyń na początku trzeciej odsłony wykorzystując asystę Stelmach. Przez ponad 30 minut walki w drużynie KPSW nie błyszczała bohaterka pierwszego spotkania - Justyna Nowak, ale w porę przebudziła się i strzeliła gola na 1:4. Chwilę później liderka akademickiego klubu złapała wiatr w żagle i powtórzyła wyczyn sprzed kilku minut trafiając na 2:4. Ciężkie czasy w bramce Orlika przeżywała Andrzejak, która zmieniła w ostatniej tercji bezbłędną Bromer. Po złym wyprowadzeniu piłki przez bramkarkę futbolówkę przejęła Nowak i ustrzeliła hat-trick dając nadzieję swoim koleżankom na korzystny rezultat. Grające pod presją zawodniczki Orlika zdołały podwyższyć prowadzenie, kiedy to Fedec mocnym strzałem zza pola karnego pokonała golkiperkę KPSW. Jednak końcowe minuty należały do akademiczek, które po golu Nowotnej złapały kontakt z rywalkami, a w ostatniej akcji meczu Justyna Nowak wślizgiem wpakowała piłkę do siatki i mecz zakończył się remisem 5:5. - Zabrakło nam koncentracji, mądrości i cwaniactwa na boisku. Ten mecz pokazał słabość naszego zespołu przy traceniu bramek, ale postęp jest ogromny. Chcemy też zaprosić dziewczyny z KPSW, żeby do nas przyszły bo im większa rywalizacja tym większy wybór. Podoba mi się reakcja zespołu, który nie obarczył winą rezerwowej bramkarki. Jestem zadowolony z postawy wszystkich dziewczyn - podsumował trener Robert Stachowski. Przed meczem do klubu dotarła informacja o podziale miejskich środków finansowych na sport kwalifikowany, w którym nie przyznano KS AP Orlik żadnej dotacji: - Jestem zaskoczony, ale trudno. Będziemy dalej konsekwentnie pracować i szukać środków. Liczymy, że mimo wszystko Miasto wesprze dziewczyny w rozgrywkach młodzieżowych. Będziemy mieć III-ligę piłki nożnej, ale mierzymy wyżej. KPSW Jelenia Góra - KS AP Orlik Jelenia Góra 5:5 (0:2, 0:1, 5:2) Orlik: Bromer (GK), Fedec, Zych, Stelmach, J.Kwietoń. Zmiany: Andrzejak (GK), Łabuda, Kowalska, Dyzio, Sinica, Przelaskowska, Strączek KPSW: Muras (GK) - Nowak, Nowotna, Michalkiewicz, Jamróz, Kot, Gil, Buraczewska, Kojder, Lampart

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka