Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7137
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KPSW: Inżynierowie najlepsi z najlepszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 marca 2019, 12:12
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (29.03) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej osiem osób odebrało dyplomy ukończenia studiów inżynierskich na kierunku edukacja techniczno–informatyczna. Jak mówiła dziekan Wydziału Przyrodniczo–Technicznego – to najlepsi z najlepszych!
To bardzo horyzontalny kierunek, uczelnia zapewnia nam szeroki wachlarz możliwości kształcenia. Zapamiętam ten czas jako najlepsze lata mojego życia. Gdzie znaleźć inną uczelnię, która byłaby tak zaopatrzona, w takim pięknym miejscu - wyznał Przemek Dudzik, absolwent KPSW na kierunku edukacja techniczno-informatyczna.

Uczniowie przyznają, że ich umiejętności są wysoko cenione na rynku pracy i są rozchwytywani, nie mają problemu ze znalezieniem pracy.

Mogłem pogodzić pracę i studia. Na pracę dyplomową robiłem implementację systemu informacji przestrzennej dla Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Polegała ona na przedstawieniu całego parku oraz jego terytorium, umieszczenia informacji w internecie, przedstawienie różnych wariantów z informacjami i zdjęciami obiektów na terenie parku - opisuje Marcin Kwiatkowski, kolejny z absolwentów.

Ważnym elementem w trakcie edukacji miał być program płatnych praktyk, dzięki któremu studenci rozwijali się i jednocześnie zarabiali.

Pracodawcy chętniej patrzą na studenta, który jest z nimi dłużej, poznał strukturę i zasady firmy - dodał M. Kwiatkowski.
Prowadzimy studia o charakterze praktycznym, a to oznacza, że mamy mnóstwo porozumień z zakładami pracy, gdzie nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk. Dzisiaj "wypuszczamy" najlepszych z najlepszych - są to ci, którzy zdobyli najwięcej podczas praktyk zawodowych - oni już pracują. To do nich firmy dzwonią i oferują pracę - mówiła Wioletta Palczewska, dziekan WP-T.

Wczoraj dyplomy odebrało 8 z 36 osób na roku, pozostali jeszcze poczekają na zakończenie studiów inżynierskich, które trwają 7 semestrów.

Tradycją naszej uczelni jest dyplomatorium w lipcu, a ta ósemka najlepszych młodych ludzi już pali się, żeby pójść do pracy i nie chcieli czekać do lipca - dodała W. Palczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kitara 30-03-2019 13:02
Ca za bełkot, jacy inżynierowie? Co za edukacja Techniczno - Informatyczna? Co to za uczelnia - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa? To jest materiał, co najwyżej, na nowe PISOWSKIE ELITY. I na PISOWSKICH kandydatów do EUROPRLAMENTU. Schodzimy na psy na wszystkich frontach.
~? 30-03-2019 18:02
A kto ich weryfikował ? Względem jakiej grupy inżynierskiej, z jakich uczelni ? " Paczę i paczę " na rankingi najlepszych uczelni technicznych Polski i czegoś takiego jak KPSW ,nie widzę ? Pomożecie ? Ciekawe, czy potrafią o,5 l zmieścić bez uronienia kropli i odpływu w gębę ,w O,o5 l ?
~Tylko PR 30-03-2019 18:37
Co ma wspólnego orzeł , na dyplomie, podobny do wrocławskiego z Jelenią Górą? Ciekawiej wyglądałby Liczyrzepa jako element identyfikujący Karkonosze lub herb Jeleniej Góry.
~chora_zawisc 30-03-2019 20:04
ogromny sukces ludzi zaangażowanych i samych studentów, a bełkot bezpodstawnej krytyki pokazuje tylko poziom autora. Kitara - w smutnej rzeczywistości żyjesz
~Bez zlosliwosci 30-03-2019 23:06
Co znaczy najlepsi z najlepszych? Bo nie bardzo zrozumialem z tego "artykulu". Czy to znaczy, ze jedna z najepszych szkol (w kraju, na swiecie?) wypuscila 8 swoich najlepszych absolwentow?
~odpowiadacz 31-03-2019 8:36
do: ~Bez zlosliwosci (23:06)
ja to interpretuje jako związek z tym profilem praktycznym kształcenia i z tym pilotażem. pół roku w firmie finansowane z unii to nie w kij dmuchał, ktoś kumaty może z tego wyciągnąć mnóstwo korzyści i to są chyba właśnie tacy ludzie
~ETI 18-07-2019 22:00
Niestety, ten artykuł to propaganda sukcesu - rzeczywistość nie jest już tak różowa. Kierunek "edukacja techniczno-informatyczna" w KPSW jest obecnie "na wymarciu" - pozostał jeden rocznik studentów, a większość zajęć prowadzi kilku emerytowanych wojskowych (60+) bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia praktycznego, gdyż najbardziej wartościowych wykładowców KPSW pozbyła się już kilka lat temu. Kiedyś kierunek ETI był faktycznie godny polecenia - dzisiaj można go już tylko stanowczo odradzać kandydatom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group