Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12497
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW: Inżynierowie najlepsi z najlepszych

Sobota, 30 marca 2019, 12:12
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPSW: Inżynierowie najlepsi z najlepszych
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (29.03) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej osiem osób odebrało dyplomy ukończenia studiów inżynierskich na kierunku edukacja techniczno–informatyczna. Jak mówiła dziekan Wydziału Przyrodniczo–Technicznego – to najlepsi z najlepszych!
To bardzo horyzontalny kierunek, uczelnia zapewnia nam szeroki wachlarz możliwości kształcenia. Zapamiętam ten czas jako najlepsze lata mojego życia. Gdzie znaleźć inną uczelnię, która byłaby tak zaopatrzona, w takim pięknym miejscu - wyznał Przemek Dudzik, absolwent KPSW na kierunku edukacja techniczno-informatyczna.

Uczniowie przyznają, że ich umiejętności są wysoko cenione na rynku pracy i są rozchwytywani, nie mają problemu ze znalezieniem pracy.

Mogłem pogodzić pracę i studia. Na pracę dyplomową robiłem implementację systemu informacji przestrzennej dla Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Polegała ona na przedstawieniu całego parku oraz jego terytorium, umieszczenia informacji w internecie, przedstawienie różnych wariantów z informacjami i zdjęciami obiektów na terenie parku - opisuje Marcin Kwiatkowski, kolejny z absolwentów.

Ważnym elementem w trakcie edukacji miał być program płatnych praktyk, dzięki któremu studenci rozwijali się i jednocześnie zarabiali.

Pracodawcy chętniej patrzą na studenta, który jest z nimi dłużej, poznał strukturę i zasady firmy - dodał M. Kwiatkowski.
Prowadzimy studia o charakterze praktycznym, a to oznacza, że mamy mnóstwo porozumień z zakładami pracy, gdzie nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk. Dzisiaj "wypuszczamy" najlepszych z najlepszych - są to ci, którzy zdobyli najwięcej podczas praktyk zawodowych - oni już pracują. To do nich firmy dzwonią i oferują pracę - mówiła Wioletta Palczewska, dziekan WP-T.

Wczoraj dyplomy odebrało 8 z 36 osób na roku, pozostali jeszcze poczekają na zakończenie studiów inżynierskich, które trwają 7 semestrów.

Tradycją naszej uczelni jest dyplomatorium w lipcu, a ta ósemka najlepszych młodych ludzi już pali się, żeby pójść do pracy i nie chcieli czekać do lipca - dodała W. Palczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
906
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group