• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 5:58
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1147
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

KPSW: Inżynierowie najlepsi z najlepszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 marca 2019, 12:12
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (29.03) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej osiem osób odebrało dyplomy ukończenia studiów inżynierskich na kierunku edukacja techniczno–informatyczna. Jak mówiła dziekan Wydziału Przyrodniczo–Technicznego – to najlepsi z najlepszych!
To bardzo horyzontalny kierunek, uczelnia zapewnia nam szeroki wachlarz możliwości kształcenia. Zapamiętam ten czas jako najlepsze lata mojego życia. Gdzie znaleźć inną uczelnię, która byłaby tak zaopatrzona, w takim pięknym miejscu - wyznał Przemek Dudzik, absolwent KPSW na kierunku edukacja techniczno-informatyczna.

Uczniowie przyznają, że ich umiejętności są wysoko cenione na rynku pracy i są rozchwytywani, nie mają problemu ze znalezieniem pracy.

Mogłem pogodzić pracę i studia. Na pracę dyplomową robiłem implementację systemu informacji przestrzennej dla Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Polegała ona na przedstawieniu całego parku oraz jego terytorium, umieszczenia informacji w internecie, przedstawienie różnych wariantów z informacjami i zdjęciami obiektów na terenie parku - opisuje Marcin Kwiatkowski, kolejny z absolwentów.

Ważnym elementem w trakcie edukacji miał być program płatnych praktyk, dzięki któremu studenci rozwijali się i jednocześnie zarabiali.

Pracodawcy chętniej patrzą na studenta, który jest z nimi dłużej, poznał strukturę i zasady firmy - dodał M. Kwiatkowski.
Prowadzimy studia o charakterze praktycznym, a to oznacza, że mamy mnóstwo porozumień z zakładami pracy, gdzie nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk. Dzisiaj "wypuszczamy" najlepszych z najlepszych - są to ci, którzy zdobyli najwięcej podczas praktyk zawodowych - oni już pracują. To do nich firmy dzwonią i oferują pracę - mówiła Wioletta Palczewska, dziekan WP-T.

Wczoraj dyplomy odebrało 8 z 36 osób na roku, pozostali jeszcze poczekają na zakończenie studiów inżynierskich, które trwają 7 semestrów.

Tradycją naszej uczelni jest dyplomatorium w lipcu, a ta ósemka najlepszych młodych ludzi już pali się, żeby pójść do pracy i nie chcieli czekać do lipca - dodała W. Palczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kitara 30-03-2019 13:02
Ca za bełkot, jacy inżynierowie? Co za edukacja Techniczno - Informatyczna? Co to za uczelnia - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa? To jest materiał, co najwyżej, na nowe PISOWSKIE ELITY. I na PISOWSKICH kandydatów do EUROPRLAMENTU. Schodzimy na psy na wszystkich frontach.
~? 30-03-2019 18:02
A kto ich weryfikował ? Względem jakiej grupy inżynierskiej, z jakich uczelni ? " Paczę i paczę " na rankingi najlepszych uczelni technicznych Polski i czegoś takiego jak KPSW ,nie widzę ? Pomożecie ? Ciekawe, czy potrafią o,5 l zmieścić bez uronienia kropli i odpływu w gębę ,w O,o5 l ?
~Tylko PR 30-03-2019 18:37
Co ma wspólnego orzeł , na dyplomie, podobny do wrocławskiego z Jelenią Górą? Ciekawiej wyglądałby Liczyrzepa jako element identyfikujący Karkonosze lub herb Jeleniej Góry.
~chora_zawisc 30-03-2019 20:04
ogromny sukces ludzi zaangażowanych i samych studentów, a bełkot bezpodstawnej krytyki pokazuje tylko poziom autora. Kitara - w smutnej rzeczywistości żyjesz
~Bez zlosliwosci 30-03-2019 23:06
Co znaczy najlepsi z najlepszych? Bo nie bardzo zrozumialem z tego "artykulu". Czy to znaczy, ze jedna z najepszych szkol (w kraju, na swiecie?) wypuscila 8 swoich najlepszych absolwentow?
~odpowiadacz 31-03-2019 8:36
do: ~Bez zlosliwosci (23:06)
ja to interpretuje jako związek z tym profilem praktycznym kształcenia i z tym pilotażem. pół roku w firmie finansowane z unii to nie w kij dmuchał, ktoś kumaty może z tego wyciągnąć mnóstwo korzyści i to są chyba właśnie tacy ludzie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
310
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group