Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7802
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żywiec: KPR wystąpił gościnnie w Żywcu

Wtorek, 26 marca 2013, 0:25
Aktualizacja: 0:26
Autor: MDvR
Żywiec: KPR wystąpił gościnnie w Żywcu
Fot. archiwum
W miniony weekend w Żywcu odbył się drugi z kolei w rundzie rewanżowej Turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Dziewcząt. Turniej był pełen niespodzianek, nie tylko tych związanych z wynikami poszczególnych meczów. Po oficjalnym otwarciu modny ostatnio taniec "Harlem Shake" zatańczyły również piłkarki PLAPR oraz KPR Jelenia Góra.

Obszerną fotorelację znajdziesztutaj

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. W ramach tej rywalizacji rozegrany został specjalny turniej z udziałem KPR-u Jelenia Góra. Powodem do tego specjalnego turnieju była trzecia rocznica piłki ręcznej na Żywiecczyźnie. Dokładnie 20 marca 2010 roku powstała pierwsza drużyna piłki ręcznej w powiecie żywieckim – Łękawica, obecnie LKS Orzeł Łękawica. Potem wszystko zaczęło nabierać rozmachu - nowe drużyny i Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. Co więcej powstały nawet dwie drużyny w Żywcu – Stal Śrubiarnia i SMS, które grają w Lidze Śląskiej Juniorek!

- Te trzy lata niebywale szybko minęły. Wiele się wydarzyło przez ten czas i mam nadzieję, że dziewczęta nie mogły narzekać na nudę! Przy okazji w organizację zaangażowało się bardzo wiele młodych osób, które coraz lepiej sobie radzą - mówił Paweł Szczotka, pomysłodawca i twórca Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, obecnie członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Skoro trzy lata, to organizatorzy pomyśleli, aby był to turniej z niespodziankami.

- Oprócz meczów ligowych rozegrany został mini-turniej. Wystąpił w nim nasz specjalny gość KPR Jelenia Góra. To dziewczęta z rocznika 2000, które obecnie są liderem w Lidze Dolnośląskiej. Naprzeciw nich stanęły trzy drużyny: GimBystra II oraz Liga Podbeskidzia I i Liga Podbeskidzia II. Te dwie ostatnie były złożone z dziewcząt z naszych drużyn ligowych – wyznała Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego, Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.

Turniej Górski
KPR Jelenia Góra – GimBystra II 26:9 (12:3)
KPR Jelenia Góra – Liga Podbeskidzia I 21:5 (9:4)
KPR Jelenia Góra – Liga Podbeskidzia II 32:10 (15:8)

1. KPR Jelenia Góra
2. Liga Podbeskidzia I
3. GimBystra II
4. Liga Podbeskidzia II

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
41
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
24%
Dostają o wiele za dużo
22%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group