Czytających: 9529

Jelenia Góra: KPR powalczy o miejsca 5–8

Sobota, 10 marca 2012, 20:26
Aktualizacja: Niedziela, 11 marca 2012, 19:58
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra uległy Łączpolowi Gdynia 29:36 (16:17) w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi. Tym samym faworyzowane gdynianki awansowały do strefy medalowej, a podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak powalczą o miejsca 5–8.

Pierwszy mecz wygrany przez Łączpol 43:33 potwierdził wyborną formę strzelecką gdynianek, ale KPR fragmentami potrafił nawiązać wyrównaną walkę. Nie inaczej było w drugim spotkaniu play-offów gdzie po słabym początku, kiedy to przyjezdne prowadziły 5:1, jeleniogórzanki wróciły do gry, ale różnica jednego gola stanowiła barierę nie do przebicia. W 10. minucie było już 4:5, w 23' 11:12, a na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 16:17.

Po zmianie stron podopieczne Thomasa Orneborga znowu odskoczyły, w 34' prowadziły 21:17, a 4 minuty poóźniej 22:20. W dalszej fazie spotkania oba zespoły raziły nieskutecznością i przez ponad 4 minuty żadna z ekip nie potrafiła zdobyć gola. Sztuka udała się dopiero w 43' gdy Dąbrowska ponownie zbliżyła swój zespół na dystans jednego gola. Był to moment przełomowy w całym spotkaniu, ale jak się okazało na korzyść Vistalu. Kolejne 9 goli padło łupem przyjednych i było już jasne kto awansuje do półfinału mistrzostw Polski. Ostatecznie KPR przegrał z Vistalem Łączpol Gdynia 29:36 (w rywalizacji do dwóch zwycięstw 0:2).

W rywalizacjo o miejsca 5-8 rywalkami KPR-u będzie KSS Kielce. W półfinale SPR Lublin zmierzy się z Vistalem Łączpolem Gdynia, rywalem KGHM Metraco Zagłębia Lubin będzie zwycięzca pojedynku Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów.

KPR Jelenia Góra – Vistal Łączpol Gdynia 29:36 (16:17)

KPR: Kozłowska, Szeluk - Dąbrowska 8, Załoga 8, Buklarewicz 4, Fursewicz 4, Galińska 2, Stochaj 2, Odrowska 1, Marceluk, Kubicka.

Vistal: Mikszto - Koniuszaniec 7, Siódmiak 5, Mateescu 5, Kobzar 4, Kulwińska 4, Sulżycka 3, Białek 3, Szwed 3, Andrzejewska 2.

Kary: KPR (0'), Vistal (6').
Widzów: ok. 300.

Wyniki sobotnich spotkań:
KSS Kielce - SPR Lublin 24:28 (15:14) w rywalizacji 0:2.
MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:31 (11:16) w rywalizacji 0:2.
KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 29:36 (16:17) w rywalizacji 0:2.