Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7965
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPN z nartami dla policji

Sobota, 7 marca 2020, 7:59
Aktualizacja: Wtorek, 10 marca 2020, 13:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPN z nartami dla policji
Fot. użyczone
Władze Karkonoskiego Parku Narodowego przekazały komplet sprzętu narciarskiego na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która prowadzi wspólne patrole na terenie obszaru szczególnej ochrony przyrody. Wczoraj (6.03) podpisano stosowną umowę pomiędzy państwowymi instytucjami.
Od kilku miesięcy prowadzimy akcję kontroli obszaru KPN w zakresie nielegalnej penetracji... Współpracujemy przy tym z policją, strażą leśną z nadleśnictw, strażą graniczną - efektem naszej pracy było złapanie kilku osób, które uprawiały ten proceder w miejscach wrażliwych, zwłaszcza tokowisk cietrzewia - mówił na wstępie Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który cieszy się, że liczba tego typu incydentów spadła niemal do zera.

Wraz z rozwojem akcji przedstawiciele KPN rozpoznali potrzeby osób, które uczestniczą w patrolach.

O ile nasi strażnicy dysponują odpowiednim sprzętem (skuter śnieżny, narty turowe, rakiety śnieżne), to policjanci w ogóle nie są wyposażeni w tego typu sprzęt - zaznaczył dyrektor. - Zdecydowaliśmy, żeby zakupić komplet nart i przekazać na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przekazanie sprzętu nastąpiło w czwartek (5.03), a w piątek policjant, który najczęściej towarzyszy strażnikom KPN przy patrolach już korzystał z nart.

Patrole dotyczą najbardziej zagrożonych obszarów, a więc Przełęcz Okraj i Lasocki Grzbiet, rejon Przełęczy Karkonoskiej oraz jeden z najbardziej cennych, czyli między Jakuszycami a Halą Szrenicką, gdzie mamy największą populację cietrzewia - to tam było najwięcej przypadków naruszania zakazu wstępu - podkreślił Andrzej Raj.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group