Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 4464
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: KPN będzie większy?

Czwartek, 30 września 2021, 7:02
Autor: WAC
Piechowice: KPN będzie większy?
Fot. KPN
W gminie Piechowice 6 października rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic Karkonoskiego Parku Narodowego.

Obszary, o które miałby być powiększony KPN leżą w pobliżu Michałowic. To Cicha Dolina i okolice (na mapie na czerwono), Dolina Szklarki i Kamiennej (na pomarańczowo), obszar pod Śnieżnymi Kotłami (na zielono). Objęcie ochroną tych obszarów miałoby stanowić receptę na wycinkę lasów i nadmierną zabudowę.

W konsultacjach społecznych, które potrwają do 8 listopada mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy Piechowic. Mają one charakter opiniodawczy, a ich wynik nie ma charakteru wiążącego. Konsultacje będą ważne niezależnie od liczby osób, które zachcą w nich wziąć udział.

Inicjatywa powiększenia obszaru KPN wyszła od mieszkańców Michałowic, a konkretnie od jednego z lokalnych stowarzyszeń – mówi dyrektor KPN Andrzej Raj. - Oczywiście, że ją popieramy, bo tereny, o które chodzi są bardzo cenne przyrodniczo. Należy pamiętać, że konsultacje społeczne to dopiero początek drogi do powiększenia naszego terenu. Jeśli taka będzie wola mieszkańców, to zielone światło w formie uchwały muszą na to dać Rada Miasta Piechowice, Rada Powiatu Karkonoskiego oraz Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

Przypomnijmy, że ostatnie powiększenie obszaru KPN miało miejsce w 2015 roku. Dotyczyło obszaru o powierzchni 371,11 hektarów pomiędzy Jagniątkowem, a Chojnikiem leżącym na terenie Jeleniej Góry. Po tym powiększeniu KPN zajmuje 5951,42 ha.

Twoja reakcja na artykuł?

33
58%
Cieszy
2
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
18
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1097
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group