Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4810
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kowary z udziałami w JTBS

Sobota, 1 stycznia 2022, 13:20
Aktualizacja: 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kowary z udziałami w JTBS
Fot. Przemek Kaczałko
Gmina Kowary wykupiła udziały w spółce Jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a efektem ma być 80-90 nowych mieszkań w mieście nad Jedlicą.

Jak mówiła burmistrz Kowar, gmina wykupiła udziały w JTBS, aby rozpocząć budownictwo komunalne. Działka o pow. 0,5 ha w granicach ulicy Lipowej i Brzozowej. W styczniu br. ma zapaść decyzja o dofinansowaniu projektu ze środków rządowych, a realizacja zadania planowana jest do 2023 roku.

Poprzez środki z BGK możemy wybudować mieszkania komunalne. W pierwszym etapie powstanie 40 mieszkań, a w drugim kolejne 40-50 - powiedziała Elżbieta Zakrzewska. - Budownictwo komunalne jest niezbędne w miejscowościach poprzemysłowych. Na liście mieszkaniowej i liście zamian, mamy kilkadziesiąt rodzin, które czekają na takie budownictwo - dodała E. Zakrzewska.

Oferta JTBS polega na wynajmowaniu mieszkania, a do tego potrzebna jest wpłata kaucji. W przypadku mieszkań socjalnych, gmina może pokryć kaucję.

Dla mnie najważniejsze jest, żeby zatrzymać ludzi młodych. Mieszkania są stosunkowo tanie. Pracy w Kowarach jest bardzo dużo - mówiła burmistrz Kowar.

Prezes JTBS dziękował Kowarom za wykupienie udziałów, co uważa za szansę na rozwój spółki.

Mieszkania JTBS mają 40-50 m kw. Są to mieszkania pod klucz, o średnim standardzie ze sprzętem w łazience, kuchni i 1 lub 2 pokojami - powiedział Marek Wojanrowski, który zapowiedział, że na terenie Jeleniej Góry również powstaną nowe mieszkania.

Spółka planuje wybudować przy ul. Elewów 115 mieszkań.

Twoja reakcja na artykuł?

26
39%
Cieszy
9
13%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
7%
Złości
25
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group