Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2516
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kowarskie Uranalia. Będzie bitwa o atom

Poniedziałek, 12 września 2011, 8:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 września 2011, 8:45
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Kowarskie Uranalia. Będzie bitwa o atom
Fot. Organizator
Przed laty Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich wykorzystywał złoża uranu w okolicy Kowar w tajemniczych celach. Wiadomo, że jednym z nich była produkcja bomby atomowej. Teraz uran będzie atrakcją dla turystów mieszkańców.

Na to zanosi się w nadchodzący weekend. W sobotę, 17 września, rozpoczną się I Kowarskie Uranalia. Celem imprezy jest upamiętnienie „udziału” kowarskiego uranu w rozwój technologii jądrowych. Areną imprezy będzie zarówno centrum Kowar, jak i teren kowarskich kopalni - informuje Marek Mikrut ze Stowarzyszenia Miłośników Kowar.

Uranalia rozpoczną się o godz. 12. 30 uroczystym otwarciem na schodach kowarskiego ratusza oraz występem „Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”. Później, w Sali Rajców magistratu przewidziano prelekcje poświęcone historii miasta i idei „Kowarskich Uranalii”- sala Rajców . Będzie też zwiedzanie wystawy ,, Kowarskie Górnictwo” i starówki. O godz. 15. 10 przewidziano przejazd uczestników na parking przy ,, Hoteliku nad Jedlicą”, skąd wszystkich czeka piesza wędrówka do Kowarskich Kopalni.

Tam w godz. 16 do 22 trwał będzie festyn. W jego programie: występy artystyczne, inscenizacja bitwy o atom, zwiedzanie kowarskich kopalni, jarmark artystyczny, wspólne ognisko i taniec ognia. Imprezę zwieńczy nalot kowarskich duchów. Będzie też konkurs z historii miasta Kowary oraz kowarskiego górnictwa. Uranaliom towarzyszą wystawy: fotograficzna uczniów miejscowego ZSO w Kowarach oraz tkacka autorstwa Ewy Paradowskiej-Werszler.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group