Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7154
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowarskie Kopalnie zamknięte

Czwartek, 13 marca 2014, 7:27
Aktualizacja: Piątek, 14 marca 2014, 8:42
Autor: Mea
Nadleśnictwo Śnieżka wypowiedziało umowę dzierżawcy terenu przed wejściem do Kowarskich Kopalni, co uniemożliwia zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. – Dzierżawca zalegał z opłatami od listopada 2013 r. – wyjaśnia Jarosław Zając, nadleśniczy Nadleśnictwa Śnieżka.

Trasa turystyczna Kowarskie Kopalnie jest nieczynna od początku marca. Dotychczasowy dzierżawca terenu przed wejściem do kopalni nie chciał wypowiadać się na ten temat. Poinformował jedynie, że rozmowy z Nadleśnictwem jeszcze trwają.

Nadleśniczy twierdzi jednak, że czeka na wyprowadzenie się dzierżawcy z tego terenu, by ogłosić nowy przetarg na dzierżawę, by znana trasa turystyczna Kowarskich Kopalni mogła nadal być atrakcją regionu.

- Od listopada dzierżawca nie płacił za ten teren i jest winny Nadleśnictwu pokaźną sumę. Mimo wielokrotnych wezwań do zapłaty nie uiścił należności, dlatego musiałem wypowiedzieć mu umowę i wezwać do opuszczenia tego terenu. Powinien to uczynić do 10. lutego. Za opóźnienie musimy naliczać kary – mówił Jarosław Zając.

- Teren przed kopalnią był dzierżawiony od czterech lat. W tym czasie były już problemy z regularnymi płatnościami – dodał.

Trasa turystyczna była dużą atrakcją Kowar. – Dlatego chcemy, jak najszybciej ogłosić przetarg na użytkowanie tego terenu, by turyści i okoliczni mieszkańcy mogli korzystać ze wspaniałej atrakcji, jaką są kopalnie. Niestety dopóki dzierżawca nie wyprowadzi się z tego terenu, nie mogę rozpocząć działań przetargowych – podkreśla Jarosław Zając.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group