• Niedziela, 25 sierpnia 2019
  • Godz. 5:39
  • Imieniny: Józefa, Luizy, Ludwika
  • Czytających: 1751
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kowarska „Wysoka Łąka” otrzyma unijne pieniądze

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter
Fot. Petr
Lepsze wyposażenie oddziału gruźliczego i remont generalny – to efekty unijnych pieniędzy, które otrzymał szpital w Kowarach, już pod nową nazwą jako Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Jak informuje Jerzy Łużniak z zarządu województwa dolnośląskiego, podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania 5,3 milionów złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej na remonty szpitala w Kowarach. I chociaż koszt całej inwestycji wyniesie 6 milionów złotych, Jerzy Łużniak zapewnia, że ta różnica pokryta zostanie z budżetu województwa.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej to nowa nazwa, która będzie funkcjonowała planowo od 20 sierpnia br. dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze po połączeniu ze Specjalistycznym Zespołem Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach.

Obecnie Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Kowarach posiada w swej strukturze trzy jednostki organizacyjne: Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bolkowie a także Poradnię Chorób Płuc w Jeleniej Górze. Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach udzielanie świadczeń medycznych jako Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego, rozpocząć ma z dniem 1 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ra 30-06-2011 10:56
Ewa Kopacz kłamała w Sejmie, iż w czasie sekcji zwłok w Smoleńsku obecni byli polscy patomorfolodzy. ALEKSANDER SZUMAŃSKI KORESPONDENCJA Z WROCŁAWIA Minister zdrowia Ewa Kopacz nie była obecna podczas sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, pomimo złożonych o tym zapewnień w Sejmie RP. Macierewicz przywołał fragment rozmowy z rzecznikiem Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk. Zbigniewem Rzepą zamieszczony w "Gazecie Wyborczej". Rzepa pytany , czy polscy prokuratorzy i patomorfolodzy uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar smoleńskiej katastrofy, odpowiedział, że nie. Okazuje się z wypowiedzi prokuratury wojskowej, że wbrew temu o czym nas zapewniano przez ubiegły rok, nie było prokuratorów i nie było patomorfologów przy sekcji zwłok ofiar smoleńskich. To rzeczywi
~qu 30-06-2011 16:50
30-06-2011 10:56 | ~ra | - widzę, że PiSopropaganda dalej szaleje. współczuję...
~sra 30-06-2011 16:59
puknij sie głupi łeb ra i napisz se bloga anie wqr.. mnie tu przy zwykłym czytaniu artykułu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group