Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7244
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kowarska „Wysoka Łąka” otrzyma unijne pieniądze

Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Kowarska „Wysoka Łąka” otrzyma unijne pieniądze
Fot. Petr
Lepsze wyposażenie oddziału gruźliczego i remont generalny – to efekty unijnych pieniędzy, które otrzymał szpital w Kowarach, już pod nową nazwą jako Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Jak informuje Jerzy Łużniak z zarządu województwa dolnośląskiego, podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania 5,3 milionów złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej na remonty szpitala w Kowarach. I chociaż koszt całej inwestycji wyniesie 6 milionów złotych, Jerzy Łużniak zapewnia, że ta różnica pokryta zostanie z budżetu województwa.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej to nowa nazwa, która będzie funkcjonowała planowo od 20 sierpnia br. dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze po połączeniu ze Specjalistycznym Zespołem Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach.

Obecnie Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Kowarach posiada w swej strukturze trzy jednostki organizacyjne: Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bolkowie a także Poradnię Chorób Płuc w Jeleniej Górze. Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Kowarach udzielanie świadczeń medycznych jako Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego, rozpocząć ma z dniem 1 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group