Czytających: 9617

II-liga koszykarzy: Koszykarze Sudetów wciąż budują swoją niechlubną serię

Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 16:53
Aktualizacja: 16:54
Piątej z rzędu porażki na parkietach II–ligi doznali koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Po porażkach z GKS–em Tychy, KKS–em Katowice, Albą Chorzów, Nysą Kłodzko, tym razem jeleniogórzanie nie sprostali na wyjeździe Exact Systems Śląsk Wrocław notując kolejny spadek w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i wygrali ostatecznie pierwszą połowę meczu 42:28. Wszystko odmieniło się w trzeciej kwarcie, którą nasi zawodnicy zwyciężyli 19:6 i przed ostatnią ćwiartką przegrywali zaledwie jednym punktem. Na 5 minut przed końcową syreną po skutecznych rzutach Minciela i Niesobskiego przegrywaliśmy 54:57 i wydawało się, że spokojnie jesteśmy w stanie powalczyć o końcowy triumf. Niestety do końca pojedynku nie zdobyliśmy już nawet punktu, gospodarze dopisali do swojego dorobku 13 „oczek” i zwyciężyli cały mecz 70:54.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Sudety Jelenia Góra 70:54 (16:8, 26:20, 6:19, 22:7)

Śląsk: Kulon (18), S. Sanny (11), Nizioł (11), Malinowski (9), Wnętrza (6), Kołkowski (6), Kowalski (5), M.O. Sanny (4), Dudek

Sudety: Czech (19), Niesobski (9), Minciel (9), Wilusz (8), Raczek (5), Ostrowski (4), Kozak, Drąg