Zalogowanych: 17

Puchar Polski: Koszykarki za burtą Pucharu Polski

Czwartek, 31 października 2013, 11:50
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2013, 12:57
Podopieczne Jerzego Gadzimskiego po porażce ze Ślęzą Wrocław 63:71, odpadły z rozgrywek Pucharu Polski w koszykówce kobiet.

Pucharowe spotkanie z jednym z faworytów do awansu w I-lidze miało zacięty przebieg. Jeleniogórzanki dzielnie stawiały czoła drużynie ze stolicy Dolnego Śląska, co potwierdziła już kwarta otwierająca spotkanie zakończona remisem po 14 mimo, że gospodynie prowadziły w 8. minucie 13:6. W drugiej odsłonie Karkonosze prowadziły 28:24, ale i tym razem wrocławianki przechyliły szalę na swoją korzyść i do przerwy na tablicy wyników było 31:33. Po zmianie stron koszykarki z SP 10 przegrywały już 37:45, ale podniosły się i 35. minucie doprowadziły do stanu 59:59. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i mecz zakończył się wynikiem 63:71, co dało awans do następnej rundy ekipie z Wrocławia.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 63:71 (14:14, 17:19, 20:21, 12:17)

MKS: Olszak 4, Kosalewicz 10, Szczęśniak 18, Smajda-Młodnicka 3, Krawczyszyn-Samiec 7, Paradowska 4, Myślak 13, Palewicz, Kosiorowska 2, Prystrom 2, Buraczewska 4.

Ślęza: Kuras 13, Jasnowska 12, Zuchora 10, Bandyk 6, Śnieżek 6, Kret 6, Pelc 5, Stachnik 4, Czmochowska 4, Hołtyn 3, Winnicka 2, Łata.