Zalogowanych: 23

Brzeg: Koszykarki Karkonoszy zwyciężyły na brzeskim parkiecie

Niedziela, 14 października 2012, 0:11
Aktualizacja: 0:14
W 2. kolejce II–ligi koszykówki kobiet MKS MOS Karkonosze sprawił miłą niespodziankę wygrywając wyjazdowy mecz ze Stalą Odrą Brzeg 68:51, a więc z drużyną, która w poprzednich latach występowała w żeńskiej ekstraklasie.

Od pierwszych minut stroną dominującą były jeleniogórzanki, które trzy pierwsze kwarty wyraźnie rozstrzygały na swoją korzyść. Przed ostatnią odsłoną MKS MOS prowadził w Brzegu 56:36 i tylko koszykarskie trzęsienie ziemi mogło odebrać przyjezdnym zwycięstwo. W czwartej kwarcie minimalnie lepsze były gospodynie, ale to ekipa Jerzego Gadzimskiego zasłużenie zdobyła komplet punktów. Świetny występ zanotowały Jastina Kosalewicz (28 pkt.) oraz Dorota Arodź (20 pkt.).

W następnej kolejce Karkonosze podejmą MUKS Poznań, a Wichoś zagra u siebie z Liderem Swarzędz.

STAL ODRA BRZEG -MKS-MOS KARKONOSZE 51:68 (12:18, 10:17, 14:21, 15:12)

MKS MOS: ŁOPATKA 0, MYŚLAK 4, BURACZEWSKA 0, KRAWCZYSZYN-SAMIEC 2, PARADOWSKA 2, PRYSTROM 2, PAZDAN 0, PODGAJNA 8, SMAJDA -MŁODNICKA 2, KOSALEWICZ 28, ARODŻ 20.