Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7640
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koszmar goduszynian

Piątek, 12 kwietnia 2019, 12:49
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2019, 12:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koszmar goduszynian
Fot. użyczone
W związku z budową ronda na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej, ul. Lubańskiej i Goduszyńskiej – okoliczni mieszkańcy nie mają lekko. Wytyczony objazd nie jest odpowiednio przystosowany i po każdym przejeżdżającym pojeździe na ich podwórka i do domów lecą tumany kurzu.

Pył dostaje się do domów, na zewnątrz wszystko jest pokryte pyłem. Strach dzieci wypuszczać na dwór - alarmują za naszym pośrednictwem mieszkańcy ulicy Goduszyńskiej, dołączając zdjęcia i filmy.

W odpowiedzi dowiedzieliśmy się od Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, że zostało zlecone polewanie drogi wodą.

Polali dzisiaj raz z samego rana. Pustynna burza powróciła. Dzieci na dwór wyjść nie mogą, okna otworzyć się nie da - informowała w środę nasza Czytelniczka.

Jak się okazało, drogę polewano nieskutecznie i koszmar po chwili powracał. Zwróciliśmy się zatem do prezydenta miasta, prezentując załączony filmik z przejazdów aut oraz skutków na posesjach mieszkańców.

Wykonawca został zobowiązany do tego, żeby systematycznie polewać drogę, aby nie było tego pyłu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Mam obietnicę od wykonawcy, że w ciągu 2-3 tygodni najpóźniej - zostanie przywrócony przejazd krajową "trójką" i uciążliwość dla mieszkańców się skończy. Chciałbym gorąco przeprosić mieszkańców za zaistniałą sytuację. Od dwóch dni staram się zmusić wykonawcę do tego, żeby w prawidłowy sposób zabezpieczał drogę przed pyleniem - dodał J. Łużniak.
Kto pokryje koszty czyszczenia elewacji budynków, deski tarasowej? Deszcz wszystkiego nie zmyje - zastanawiają się mieszkańcy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
10
13%
Nudzi
8
11%
Smuci
11
14%
Złości
21
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group