Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9681
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kościół z muzycznym przesłaniem

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 13:19
Aktualizacja: 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kościół z muzycznym przesłaniem
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny na jeleniogórskim Rynku wystąpił niemiecki zespół Open The Heaven, który serwuje słuchaczom rockowe brzmienie z chrześcijańskim przesłaniem. Organizatorem wczorajszego (23.08) koncertu był Kościół Boży w Chrystusie.

Zespół z Goerlitz koncertuje m.in. w polskich i niemieckich więzieniach, dla wojsk KFOR i ISAF, a także w ośrodkach kultury czy na festiwalach. Po raz drugi na zaproszenie parafii protestanckiej zagrał na jeleniogórskim Rynku i mimo braku zapowiedzi ze strony organizatora, wiele osób przechodzących w niedzielne popołudnie przez centrum miasta postanowiło zatrzymać się i wsłuchać w przesłanie muzyków z Niemiec.

- Ludzie lubią przychodzić na ich koncerty, grają dynamicznie, z przesłaniem, z sercem – powiedziała Magda Broda, pastor Kościoła Bożego w Chrystusie w Jeleniej Górze. Jak podkreśla organizatorka wydarzenia, w planach są kolejne koncerty z muzyką chrześcijańską. Już podczas Września Jeleniogórskiego najprawdopodobniej jeszcze raz zagra Open The Heaven, ale jeleniogórzanie najbardziej wspominają występ grupy No Longer Music, której powrotu do stolicy Karkonoszy, Kościół Boży w Chrystusie również nie wyklucza. - NLM ma swoją siedzibę niedaleko (za Dreznem), mają intensywną trasę koncertową po rożnych krajach świata i mamy nadzieję, że któregoś dnia tutaj ponownie zawitają – dodała Magda Broda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group