Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 10961
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Korupcja przy przetargach dla wojska?

Środa, 31 marca 2021, 9:16
Autor: WAC
Region: Korupcja przy przetargach dla wojska?
Fot. CBA
Funkcjonariusze wrocławskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współdziałaniu z Wydziałem Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu zatrzymali 7 osób, w tym byłego i obecnego żołnierza, w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi organizowania przetargów w wojsku.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi pod nadzorem Wydziału VIII do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz współdziałających z nimi osób cywilnych w latach 2018-2019.

Chodzi o szereg przestępstw związanych z planowaniem i realizacją postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Śledztwo obejmuje także niedopełnienie obowiązków służbowych, wejście w porozumienie z innymi osobami w związku z prowadzonymi postępowaniami przetargowymi, bezprawne ujawnianie informacji o planowanych i prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówień, składanie fałszywych oświadczeń i przyjmowania korzyści majątkowych za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa. W trakcie postępowania badane są zamówienia publiczne między innymi na zakup środków spożywczych, sprzętu i usług na potrzeby armii, których wartość przekracza 10 mln zł.

W związku ze śledztwem funkcjonariusze CBA i Żandarmerii Wojskowej zatrzymali na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego 7 osób, w tym czynnego i byłego żołnierz Wojska Polskiego oraz pięciu przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie usłyszały zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec byłego i obecnego żołnierza.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
6
43%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
907
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group