Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2372
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Korpis Karmel wydał nowy album

Sobota, 27 sierpnia 2016, 11:23
Aktualizacja: 11:33
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Korpis Karmel wydał nowy album
Fot. Użyczone
15 sierpnia w sieci internetowej został opublikowany pierwszy studyjny album rapcorowej formacji Korpis Karmel. Album pod nazwą „Rapport” jest efektem półtorarocznych eksperymentów dobrze znanych również jeleniogórskiej publiczności. – „Rapport” to opis współczesnej rzeczywistości w stylistyce rockowo–rapowanej – mówią członkowie debiutującego zespołu.

Korpis Karmel to zespół grający alternatywny rapcore z elementami różnych gatunków muzycznych. Formacja powstała w 2012 roku, a koncertowanie rozpoczęła dwa lata później, występując na licznych scenach w kraju. W 2016 roku grupa wygrała Jeleniogórską Ligę Rocka, była finalistą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, a także została zaproszona przez Mietka Jureckiego z Budki Suflera na festiwal „Solo Życia”, który odbędzie się już we wrześniu.

- Nie wszystkie cele na płycie udało się zrealizować, aczkolwiek ogólnie jesteśmy zadowoleni. Wiele rzeczy chętnie byśmy powtórzyli, wyrzucili czy poprawili, ale to już lekcja na przyszłość. - komentuje album Łukasz Pazderski, perkusja zespołu.

Na płycie nie zabrakło gości, znanych z ogólnopolskiej sceny muzycznej. Wśród nich jest między innymi Mirosław „Smalec” Malec, wokalista kultowej formacji Ga-Ga Zielone Żabki, czy frontman zespołu Behavior, Patryk Leśniarek. Oprócz nich debiutująca formacja współpracowała również z twórcami swojej regionalnej sceny muzycznej. Jednym z singli promujących album jest utwór Miasto Lnu, z gościnnym udziałem rapera Dapita. Utwór nawiązuje do długiej tradycji włókiennictwa na terenie Kamiennej Góry, miasta z którego pochodzi zespół.

Album „Rapport” jest dostępny do przesłuchania na serwisie Youtube.com pod linkiem:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLg97dbPVkmxTflBeGH6QQJGdbKmsvtGD

Kamiennogórska kapela już wielokrotnie grała w Jeleniej Górze i ma swoich wiernych fanów w naszym mieście. - Bardzo dziękuję wszystkim naszym słuchaczom z Jeleniej Góry, którzy nie opuszczają koncertów. To dodaje zawsze chęci do działania! Planujemy pod koniec września zagrać w Jeleniej Górze, więc już teraz zapraszam do kogo. Szczegóły co do koncertu ogłosimy wkrótce – zapowiada Krzysztof Wojtas, lider grupy Korpis Karmel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group