Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5041
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrolerzy w autobusach miejskich bywają nadgorliwi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 12 kwietnia 2012, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:14
Autor: Agrafka
Fot. RED
Zapłakany i wystraszony dziewięciolatek musiał wracać na piechotę ruchliwą ulicą, po tym, jak kontrolerka przetrzymała go w autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wlepiła dziecku bezpodstawny mandat, bo nie miało podpisanej legitymacji szkolnej. Karę co prawda cofnięto, kobietę zwolniono, ale niesmak pozostał. – Chciałbym przestrzec innych rodziców przed podobnymi zachowaniami ze strony kontrolerów – mówi ojciec chłopca.

Do zdarzenia doszło w autobusie linii nr 33. - Mój syn mając bilet miesięczny, legitymację biletu miesięcznego oraz legitymację szkolną został zatrzymany przez panią kontroler, która nałożyła na niego tzw. mandat. Wypisując dokument przetrzymała mojego syna, który ma skończone 9 lat, jeden przystanek, gdzie już była inna strefa. Wracał do domu na piechotę, wzdłuż ulicy, zapłakany, wystraszony i bardzo roztrzęsiony całą sytuacją. Z tego co się dowiedziałem w MZK wystarczy, że legitymacja jest podbita, a w tej sytuacji oczywiście ta pieczęć szkolna widniała na legitymacji – powiedział ojciec 9-latka (dane zastrzegł do wiadomości redakcji).

- Mandat dostał niby za brak podpisu pod legitymacją szkolną, jednak na mandacie nie było wypisanego powodu wystawienia opłaty dodatkowej. W piśmie, które otrzymałem później od firmy kontrolerskiej, jako powód podano brak dokumentów. Mam pismo od świadka, który potwierdził, że dziecko miało przy sobie legitymacje i bilet, a także zostało przetrzymane przez kontrolera o jeden przystanek. Ponadto w piśmie od firmy kontrolerskiej podana była data zdarzenia 24 lutego, a data na tzw. mandacie była poprawna, czyli 23 lutego – dodał.

- Po przedstawieniu w MZK kserokopii tej samej legitymacji bez podpisu, które zostało przesłane firmie kontrolerskiej opłata została zmniejszona do kwoty 10 zł 40 gr. czyli miałem zapłacić teraz tzw. opłatę manipulacyjną. Firma kontrolerska uznała tę samą legitymację bez podpisu, której wcześniej nie uznała kontrolerka. Odwołałem się od tej decyzji i MZK anulowało opłatę., a także przeprosiło mojego syna i mnie za całe zajście, ale wiem, że takich sytuacji jest więcej w naszym mieście, dlatego chciałbym przestrzec innych rodziców przed podobnymi zachowaniami ze strony kontrolerów – mówi ojciec 9-letniego ucznia.

Dlaczego dziecko mając bilet i legitymację szkolną nie może czuć się bezpieczne w autobusach MZK? - pyta ojciec 9-latka. Czy kontroler ma prawo przetrzymywać dzieci w autobusie? Czy może nałożyć na dziecko opłatę za brak podpisu pod legitymacją?
- Kontroler nie ma prawa nałożyć opłaty dodatkowej za brak podpisu pod legitymacją szkolną, a nawet nie ma takiego prawa by sprawdzać, czy dokument jest podpisany. Zostało już to wytknięte firmie kontrolerskiej, jako nieprawidłowość, a ojciec chłopca i chłopiec zostali przeproszeni. Ponadto dzieci nie mogą być nękane przez kontrolera, tutaj najwyraźniej kontrolerka spała na szkoleniach, bo sytuacja przetrzymywania 9-latka w autobusie jest niedopuszczalna. Pismo opłaty dodatkowej (tzw. mandat) powinno być wypełnione poprawnie, czyli musi być podany powód jego wystawienia, w przeciwnym razie kara może zostać anulowana – poinformował Marek Woźniak prezes MZK w Jeleniej Górze.

Jak poinformowali nas inni czytelnicy, nierzadko spotykali się z wystawianiem mandatów za brak podpisu pod legitymacją, nawet dzieciom niepełnosprawnym lub przetrzymywaniem uczniów w autobusach. Tymczasem kontroler może po prostu wysiąść z dzieckiem, na przystanku, na którym miało wysiąść by te nie musiało wracać na piechotę do domu z dalszych przystanków.

- Kontroler został zawieszony a w konsekwencji zwolniony za wprowadzenie w błąd kierownictwa firmy oraz złe wypełnianie swoich obowiązków. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy – wyjaśnił przedstawiciel Urban System, firmy, której pracownicy sprawdzają bilety w autobusach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~upss 12-04-2012 8:19
Masakra, ten babon chyba sam dzieci nie ma! Jak można takiego malucha wypuścić w obcym miejscu, żeby sobie wracało samo????? Taki dzieciak dopiero uczy się samodzielności, dla mnie to szok! Mam też syna w tym wieku - włos mi się jeży na głowie jak czytam takie historie! Sama bym umarła ze strachu, gdyby na czas do domu nie wrócił...
~ 12-04-2012 8:22
Do sądu ją podać.
~sqandal4 12-04-2012 8:28
są zawody ( jeżeli kontroler to zawód ) do których powinny być robione badania psychologiczne. Jezeli pani kontroler nie miała takowych to oczywiscie ja zwolnić nalezalo i staranniej dobierać pracowników na kontrolerów bo to niewdzięczna praca ale przy kulturze kontrolujących mozna nawet z uśmiechem przyjąc mandat jeżeli takowy jest sluszny , pozdrawiam kanarów a tak od siebie nigdy bym nie chciał pracować jako kontroner , straszna praca
~Mama 12-04-2012 8:31
Jeśli jako kontrolerów zatrudnia się margines społeczny, to potem są tego właśnie takie efekty!!! Gdyby coś podobnego spotkało mojego syna z pewnością nie skończyło by się na samym zwolnieniu. Naraziła zdrowie i życie dziecka, powinna ponieść surowsze konsekwencje. IDIOTKA
~ja ja 12-04-2012 8:35
o ile pamiętam to zawsze te firmy które kontrolują bilety w mzk Jelenia Góra to chamstwo brak kultury i zero mózgu ale to swiadczy o panu prezesie bo takie sytuacje i podobne są w mzk od 15 lat
~API 12-04-2012 8:38
Nie wiem jak wy, ale ja zgłosiłbym fakt szczególnego narażenia życia dziecka do prokuratury.
~gapowicz 12-04-2012 8:39
Gratuluje refleksu Zdarzenie mialo miejsce w marcu a dzis dopiero o tym piszecie Faktem jest brak profesjonalizmu kontrolerow w tym przypadku dobrze ze final pozytywny.
~kanar 12-04-2012 8:50
Ale ludzie macie wymagania co do kontrolerów. Przecież ci ludzie pracują bez wypłaty, za grosze. Trudno za małe, a właściwie żadne pieniądze żądać wysokiego standardu usług. To samo jest z brudem w autobusach. Za grosze nikt nie będzie pucować autobusów, co najwyżej narobi kurzu miotłą. Za jakość się płaci!
~haha 12-04-2012 9:05
jest taki jeden podstarzały siwy alvaro który wspaniałomyślnie puszczając jedną czarnulke jadąca bez biletu krzyknął za nią "uważaj lala" :D kanar to nie zawód to stan umysłu...
~mr00 12-04-2012 9:06
MZK w ogóle ma talent do zatrudniania dziwnych ludzi. Jedną z kontrolerek (być może ta sama?) dwa razy widziałem, kiedy sprawdzała bilety, jednocześnie jadąc autobusem ze swoim dzieckiem w wózku, pilnowanym raz przez jednego, raz przez drugiego mężczyznę (wyglądało, jakby to było jej dziecko, gdyż wychodząc z autobusu wyprowadzała wózek). Co chwilę ucinała sobie pogaduszki - z kierowcą, z przybyłymi innymi pracownikami MZK, którzy gromadzili się w pobliżu kabiny kierowcy. Przychodzić do pracy w charakterze kontrolera wraz z wózkiem i dzieckiem - dla mnie to jakaś kompletna aberracja. Z kolei znam jednego "kanara", który jest zupełnym a...lfabetą i na 100% każdy z wypisywanych przez niego druczków zawiera błąd. MZK powinno skontrolować swoich kontrolerów, a dopiero potem wysyłać ich w trasę.
~ 12-04-2012 9:10
zastanawiam się czy jakby to trafiło na dziecko Prezesa Woźniaka czy sprawa by miała finał na przepraszam
~eee 12-04-2012 9:31
cicho tam!!!!!!
~n/n 12-04-2012 9:39
na firmę jak i kontrolera powinno zostać złożone zawiadomienie do prokuratury za świadome stworzenie zagrożenia życia i zdrowia osoby nieletniej , jak również żadne przepraszam tylko odszkodowanie dla dzieciaka z ubezpieczenia firmy za błędy pracownika. Gdyby moje dziecko zostało tak potraktowane chamom bym nie odpuścił.........
~anty PO 12-04-2012 9:44
ZNIECZULICA W AUTOBUSACH - przecież musieli być jacyś świadkowie, którzy to widzieli - i nie stanęli w obronie tego chłopca. A wystarczyło wyjąć telefon i zacząć nagrywać całe zajście, to kontrolerce d.. by zmiękła.
~siw 12-04-2012 10:03
Bezduszną kanarzycę nie tylko zwolnić, ale nich ma zapłacić zadośćuczynienie dla chłopca i jego rodziny!!!
abcd1 12-04-2012 10:06
Zachowanie byłej kanarzycy jest niedopuszczalne, ale dobrze, że przeprosili zarówno rodziców jak i chłopaka. Takie przeprosiny należą do rzadkości. Jestem za tym, żeby podczas rekrutacji kanarów dodatkowo wykonywano im testy psychologiczne, bo jak widać po tym przypadku chłopak miał wszystkie wymagane dokumenty, ale zawsze znajdzie się jakaś kanarzyca, która wie najlepiej. To, że ją zwolniono to powinien być początek jej problemów. Gdyby to było moje dziecko na pewno takie zachowanie kanarzycy miałoby finał w sądzie...
~dde 12-04-2012 10:20
To się w głowie nie mieści żeby kobieta tak potraktowała dziecko, najwidoczniej jest bezdzietną starą panną - albo byłym belfrem który nienawidzi dzieci- do tego ma nieźle zryty beret i brak wyobraźni - powinni ją zamknąć w wariatkowie bo jest groźna dla społeczeństwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Nike 12-04-2012 10:49
Jak widać k...nów nie brakuje, stres zaserwowany dziecku na długo utkwi w jego pamięci. w Niemczech byłam świadkiem jak taki dzieciak wsiadł do autobusu zgłosił brak bilet i zapytał czy może pojechać dwa przystanki dalej- oczywiście mógł, co u nas wydaje się nie do pomyślenia. Panie Woźniak,może watro skorzystać z ekonomicznego rozwiązania jakie maja nasi sąsiedzi tj. każdy pasażer jest zobowiązany okazać bilet kierowcy, lub go zakupić, nie ma innych kontrolerów-a ileż oszczędności
ebee 12-04-2012 11:32
Cała krytyka skupia się na "kanarzycy". Ale problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Jeleniogórskie MZK, to nieudolnie zarządzana przez byłego dyrektora ( rodem z komuny), a obecnie prezesa spólki MZK. Firma, która ma układy ( jest w układzie władzy) i generuje koszty, głównie porzez przerost administracji, zresztą bardzo nieudolnej. Firma ta "oszczędza" tnąc koszty za wszelką cenę, głównie poprzez likwidację połączeń oraz poprzez podejmowanie współpracy z takimi pseudo-firemkami jak ta zatrudniająca ową kanarzycę. Firemki te zatrudniają osoby z przypadku, często "na gębę", lub "dzieło". Za marne grosze. Osoby te wyładowują swoje emocje np. na dzieciach jak owa Pani kanarzyca. Cierpią na tym wszyscy. Szkoda, że wszyscy dają upust tej kobiecie, pozostawiając bez winy Zarząd MZK
ebee 12-04-2012 11:38
CD. Na miejscu ojca nie poprzestałbym na przyjęciu przeprosin od Pana Prezesa. Tego typu historie zdarzają się bowiem nagminnie. Myślę, że wygrany proces sadowy o naruszenie dóbr osobistych byłby kubłem zimnej wody, studzący zapędy nadgorliwych. Czas, aby w MZK powymieniać trochę ludzi, na takich, ktorzy w swoich działaniach będą dążyć nie tylko do zaspakajania własnych interesów, ale też do zadowolenia potencjalnych klientów tej firmy ( pasażerów), ktorych jak dotąd traktuje się "per noga"
~nie kasowac! 12-04-2012 11:45
miała moher? ;p
~ 12-04-2012 11:52
Też miałam podobna sytuację moja siostra jechała do szkoły muzycznej z instrumentem, a kanar się jej uczepił że ma za duży tzw. bagaż, pomimo tego że można przewozić instrumenty w autobusie jadąc do szkoły. Ona chcąc wysiąść z autobusu na przystanek, on ją przetrzymał wpisując jej mandat na chyba 80 zł pod argumentem że przewozi zbyt duży instrument. Gdzie wypuścił ją dopiero na zajezdni MZK oczywiście musiała sama wracać do domu. Rodzice od razu zareagowali, mandatu nie trzeba było płacić, a moja siostra została przeproszona ale i tak takie nieprzyjemne zdarzenie zostaje w pamięci.
HankaOdRumcajsa 12-04-2012 11:53
Pani mogła faktycznie sobie odpuścic i upomnieć tylko... A z drugiej strony dokument nie podpisany jest dokumentem nieważnym.
~ 12-04-2012 11:54
Skasowano już dwa moje komentarze!!! Nikogo nie obraziłam pewnie chodzi o sugestię z odszkodowaniem... Pewnie to też skasujecie
~xxx 12-04-2012 12:00
to nie jest normalne, ze tak sie dzieje, to jest ciągle i widzę to bo jezdze autobusami codziennie po minimum 2 razy. Jechalam ostatnio autobusem i byl kanar tak bezczelny i arogancki ze to sie w glowie nie miscie sprawdzil bilety, przesiadlam sie do nastepnego autobusu do ktorego wsiadl i on i znow `bilety do kontroli` , -przed chwila pan sprawdzal ,, ale to inny autobus odpowiedzial tonem nie milym nieuprzejmym , i tak jakby gardzil tym cop robi, zreszta to standard w JG i nikt nic z tym nie robi...!!!!!!
~xxx 12-04-2012 12:07
tak to jest jak mzk wynajmuje firme do kontrolowania biletów a ta firma zatrudnia pijaków złodzieji i najgorszy element z jeleniej góry a potem są tego skutki
~ 12-04-2012 12:08
Rodzice powinni ubiegać się o odszkodowanie!!! Jeśli oszczędzają na pracownikach, powinni ponieść konsekwencje. Podstawy są!!! Rekompensata się należy. Ps. to też usuniecie???
~ 12-04-2012 12:17
Skasowano już dwa moje komentarze!!! Nikogo nie obraziłam pewnie chodzi o sugestię z odszkodowaniem... Pewnie to też skasujecie
~nooooooooooo 12-04-2012 12:22
i dobrze jej tak! haha,teraz bedzie se musiala nowa robote szukac :PP albo na zakupy do biedronki!!
~nom 12-04-2012 12:25
Hanba z ta wredna Kobieta!!
~do @ebee 12-04-2012 13:01
Nie wiem dlaczego jedziesz na prezesa MZK skoro to nawet nie jego pracownik popełnił błąd. Wiadomo jak zarządzane jest MZK itd ale w tym wypadku to wcale nie musiał przepraszać tylko mógł skierować ojca tego chłopca do firmy zatrudniającej tę kontrolerkę. Bo to nie MZK zatrudnia kontrolerów a firma wyłoniona w przetargu. Wiadomo jakie tam muszą pracować osoby bo nie dość ze praca niewdzięczna to jeszcze podobno zarobki związane ze skutecznością działania...
~bum 12-04-2012 13:14
Faktycznie, mój też skasowany!
~ 12-04-2012 13:18
Nie kasujcie droga jelonko opinii na swój temat, bo to i tak niczego nie zmieni!!!! Tak bardzo boicie się krytyki??? Zamiast kasować nasze wpisy zacznijcie wyciągać z nich wnioski!!!!
~ 12-04-2012 13:19
Mi skasowali już 8 komentarzy!!! Absolutnie nikogo w nich nie obraziłam SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ed 12-04-2012 13:21
gdyby to spotkało moje dziecko to babie i MZK bym nie odpuścił, ciagał bym po sądach do skutku, dziwię się rodzicom że wystarczyło im "przepraszam",
~do bum 12-04-2012 13:23
Nie martw się ten też Ci skasują!!! Ten z 13:18 i z 13:19 też. Ot cała Jelonka!!!!
andrzejjg 12-04-2012 13:23
To tylko i wyłącznie wina MZK, które zamiast zatrudniać kontrolerów bezpośrednio w swojej firmie na umowę o pracę i za godziwe wynagrodzenie, wynajmuje firmę zewnętrzną. A w owej dostaje się umowę o dzieło a wypłatą jest 50% od ZAPŁACONEGO mandatu. Nie wypisanego tylko zapłaconego! Więc nawet jeśli się wypisze 50 mandatów w miesiącu i nikt nie zapłaci to pracuje się za darmo. Ot Polska. Więc każdy kontroler chce wypisać jak najwięcej mandatów, nawet za pierdoły, bo to zwiększa prawdopodobieństwo, że na koniec miesiąca dostanie chociaż 100 zł. Wiem, bo byłem i osobiście pytałem jak to wygląda.
~do moderator 12-04-2012 13:31
dlaczego kasujesz POSTY z FORUM? DLACZEGO TO ROBISZ? ODPOWIADAJ! :) JESTEM ZA TYM BY ZABRONIĆ NOSIĆ MOHERY :) WREDNE TO STRASZNIE I JAKIE PYSKATeeeeeeeeeee!
~ 12-04-2012 13:34
Droga jelonko jesteście THE BEST!!! Bo tak im tylko trzeba pisać, ciekawe czy też skasują???
~nom 12-04-2012 13:36
nie spammuj chlopcze! a potem sie dziwisz ze ci Komentarz kasuja i placzesz jak male dziecko! "kasuja mi,kasuja!" "8 komentarzy mi kasuja"bla bla blaaaaaaaaaaaaa!!
~ 12-04-2012 13:37
Moderator tym razem je drugie danie:) Zaraz przyjdzie zasiądzie przed kompem i znów bedzie -10;)
~nom 12-04-2012 13:49
do:gprs545976.centertel.pl dalej nie zamkniesz japy!!? nikogo nie interesuje co piszesz!!!
~WRONA 12-04-2012 14:02
kanary to patologia społeczna często nie mają ukończonej nawet szkoły podstawowej to co tu się dziwić takie sytuacje będą się powtarzać a w ogóle MZK Jelenia Góra to syf był jest i będzie bo tam komuna się nie skończyła miałem okazję trafić na kanarów w niemczech , czyści , sympatyczni i uprzejmi nie mówiąc już o czystości i zapachu w autobusie kur.... ! Niemcy aneksujcie nas !!! tylko w Was ostatnia nadzieja żeby w tym mieście coś ruszyło hahaha :D
~xxxxxxxxxxxx 12-04-2012 14:37
zwolnić takiego dziada i do sądu podac!!!!!!!!!!!!!! A jak w ogóle można było dziecku mandat wystawić????????????, przecież żeby odpowiadać prawnie i podlegać postępowaniu mandatowemu to trzeba mieć ukończone 17 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~chinczyk 12-04-2012 15:05
"Wysiąść z autobusu" - jak kontroler wysiądzie z autobusu z osobą która nie posiada biletu i będzie próbował wypisywać mandat będzie to nadużycie ponieważ posiada swoją władzę tylko w autobusie. Kontrolerzy to wiedzą dlatego nie chcą wysiadać z autobusu bo mogą mieć nieprzyjemności :)
~ 12-04-2012 15:45
około 10-11 lat temu, mojego siostrzeńca potraktowano tak samo.Miał 10-11 lat.
~mjmarko 12-04-2012 15:47
można się wkurzyć ... nie? tym bardziej, że MZK to spółka miejska z milionowymi dotacjami, służą one do wynajmowania jakieś firmy kontrolerskiej ... 'Urban System'. czyja to firma ten Urban System??? redaktorze, ruchy!
~a czy 12-04-2012 16:08
MZK przypadkiem nie sponsoruje Jelonki.com ?
~ja 12-04-2012 16:23
MZK wstyd jakie wysyłają ''12'' na trasę , obskurne brudne po prostu gruchoty a miało być tak pięknie tyle autobusów nowych a mamy tylko drogie bilety
~rodzic gapa 12-04-2012 16:25
To rodzic odpowiedzialny za dziecko powinien dostać po nosie. Dlaczego nie dopilnował żeby znalazł się podpis dziecka na legitymacji?
~950300 12-04-2012 16:36
kanary to przewaznie ludzie ,którzy nawet podstawowki nie skonczyli,czesc kierowcow tez,to co spodziewac sie po takich ludziach?
~patologia 12-04-2012 17:21
Samych głupoli tam zatrudniają i do tego po wyrokach i odsiadkach. Dobrym przykladem jest ten "wysoki" PS CZUBEK.
~CZARNA WOŁGA 12-04-2012 17:29
A MOŻE BY KANARZYCE WYWIEŚĆ NA WYGWIZDOWO I NIECH Z BUTA WRACA 15 KILOSÓW
~aga morcinka 12-04-2012 17:56
mojej córce (12 lat) też kanar nie pozwlił wysiąść ( tez chodziło legitymacje) . Dzieckow dzwoniło do mnie zapłakane juz z autobuu ( dobrze ze miała telefon) i słyszałam jak sie kanad do niej odzywał! Kazał jej jechac 3 przystanki dalej az do zajezdni. Chłopaka który chciał stanąc w jeje obronie zaczał straszyć kajdankami. Ludzi zrobili wrzawe ale i tak wysadził oboje na zajezdni. Na zajezdni mandat oczywiscie anulowano. A kanar wyglądał jak p...p w dresie..smierdxzący i wciąż zujący gume cwaniaczek. Nie stety nie jestem facetem bo dałabym mu po mordzie!
~piwowar 12-04-2012 18:01
To była Pipi
~..piotr 12-04-2012 18:16
legitymacja nie jest żadnym dokumentem uprawniającym do zniżek to wymysł MZK i innych firm fakt bycia uczniem ,studentem,emerytem czy rencistą daje nam prawo do zniżki a nie legitymacja
ruina 12-04-2012 18:37
Całe szczęście, że nie korzystam z usług MZK już od wielu lat.
~ 12-04-2012 18:43
Żądać zadośćuczynienia od firmy Urban System, jeśli oszczędzają na pracownikach i zatrudniają patologię za grosze to niech teraz płacą!!!
~kosss 12-04-2012 18:55
To norma ze wypisuja te niby mandaty z blednymi datami w przyszlosc albo zle godziny, albo wogole jakies dziwne ksera dowodow wplaty wreczaja. Moze dorabiaja sobie.
~dd 12-04-2012 19:20
jak tak mozna?! Tak samo za brak podbitej legitymacji szkolnej- na bilecie ulgowym jest napisane- DZIECI NIE OBJĘTE OBOWIĄZKIEM SZKOLNYM do 18 lat mogą jeżdzić na ullgowym....
~porażka 12-04-2012 20:02
To jakaś porażka. jak ktoś wyżej napisał wywieźc kanarzyce ale nie 15km tylko minimum 50km i niech idzie z buta !
~arlene 12-04-2012 20:20
Dobra akcja była jak kontroler przypiął gapowicza do siedzenia kajdankami i zatrzymano cały autobus żeby czekać na policję... Fakt że gapowicz był w stanie wskazującym i delikatnie mówiąc pyskował, ale reakcja kanarów była mocno przesadzona i wcale nie dążyła do załagodzenia sytuacji... wręcz przeciwnie.
~ 12-04-2012 20:48
jest jedna mloda czarna z duzym cycem co zachowuje sie jek malolata skacze po autobusie jak glupia i obcych spisuje a znajomych nie
~Meg 12-04-2012 20:52
Szczęście ma ta kontrolerka, ze dziecko całe i zdrowe wrócilo do domu, bo pewnie zna tylko trasę z domu do szkoły i z powrotem i jeden przystanek dalej to juz dla dziecka obcy teren, ulica, mogło również trafić na złych obcych ludzi po drodze...
~Zdzich 12-04-2012 22:12
Ja ponad 2 lata temu jechałem autobusem z Zabobrza na koniec trasy linii nr 12 - przystanek Czarnoleska. Kontroler - śmierdziel, bez połowy uzębienia, nie potrafiący się dobrze wysłowić - bilety sprawdzał mniej więcej od Szpitala i zaraz złapał dziecko, które nie miało biletu. Dziecko miało jakoś 12-13 lat. Kontroler zaczął się do dziecka wulgarnie odnosić i kazał czekać, bo on zaraz wróci. W międzyczasie ktoś wysiadający dał mu bilet. Kontroler wrócił do dziecka przed pogotowiem i zaczął pisać. Dzieciak chciał wysiąść, bo na 8 do szkoły, pokazuje, że znalazł bilet, ale gdzie tam. Dziecko zostało wywiezione na sam koniec linii i tam na koniec usłyszało, że następnym razem będzie pamiętać o bilecie, a jak się do centrum przejdzie to nic mu się nie stanie.
~aisha..aisha 13-04-2012 6:55
biora wszystkich z ulicy jak popadnie a potem dziwia sie ze takich maja kanarow,sprzewaznie smierdzacy,bez kultury osobistej i w stanie wskazujacym,podobnie jak niektorzy kierowcy ktorzy zaloza elegancka koszule i mysla ze sa the best,a z butow sloma wystaje,moze warto zwrocic uwage na takiego jednego co wozi panienke nawet na kolanach za kierownica
~Rudebwoy_JG 13-04-2012 7:18
Jakby to było moje dziecko to bym kontrolerce tryby powybijał... Bezczelna baba
~jmzk 13-04-2012 23:42
wczoraj miałem taką sytuacje gdzie 2 kontrolerów mnie zpisało za brak wypełnionego biletu i pozwolili wysiąść dopiero 4 przystanki dalej....powinni zamknąć tą firmę...
~klub vektra 14-04-2012 11:19
Zobaczcie na tych kontrolerów,sama chołota która nie znajdzie sobie zadnej normalnej pracy i to jeszcze pracuja za darmo
~kontroler 20-04-2012 12:54
do | ~ja ja . jezeli uwazasz ze kazdy kontroler nie masz szancunku i nie ma kulktury to jestes w bledzie. od kąd tam pracuje jeszcze nie spotkalam sie z sytuacja gdzie jakis kontroler jest nie mily dla innych osob. jezeli chcesz sie przekonac to przyjdz do nas do pracy Urban System
~kociakk001 27-09-2012 16:41
Mnie dzis złapała kontrolerka i nie pozwolila mi kupic biletu wsiadlam na rondzie i ona tez ja tylnimi dzwiami a ona przednimi szlam po bilet ona mnie zatrzymala kolo kierowcy i i niepozwolila mi kupic biletu malo tego wlepila mi mandat w wysokosci 130 zl oraz nie pozwolila wysasc do szkoly z autobusu to byla masakra taka czarna krowa !!!!!!!!!!!!11

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group