Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8162
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konstytucyjne święto

Środa, 4 maja 2022, 7:32
Aktualizacja: 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konstytucyjne święto
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Ze względu na remont deptaka, nie było przemarszu z Placu Ratuszowego, a jedynie część przy kościele "garnizonowym" i msza św.

W Parku Garnizonowym spotkali się parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele partii politycznych, organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i inni mieszkańcy zainteresowani narodowym świętem. Do zgromadzonych przemawiał przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Nie zaczęliśmy na Placu Ratuszowym, bo orkiestra nie miała jak przejść ze względu na remont ulicy Konopnickiej - zaznaczył Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miejskiej. - Święto Konstytucji 3 Maja jest ważne, bo spowodowało, że odeszliśmy od sarmackich, szlacheckich obyczajów na rzecz demokracji, trójpodziału władzy na uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą - dodał polityk Koalicji Obywatelskiej, który cieszy się, że na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele partii i organizacji ponad podziałami.

To 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości kwiaty przy pomniku Wolność i Niepodległość składali parlamentarzyści i ich przedstawiciele, władze miasta, przedstawiciele organizacji pozarządowych, partii politycznych, policji, straży miejskiej, służby więziennej, straży granicznej, harcerze, uczelni KANS. Wydarzenie uświetniła orkiestra dęta Filharmonii Dolnośląskiej. Po części oficjalnej chętni mogli udać się do kościoła na mszę w intencji Ojczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group