Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10407
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs na otwarciu pracowni kulinarnej

Sobota, 14 maja 2022, 10:08
Aktualizacja: 10:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konkurs na otwarciu pracowni kulinarnej
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych dysponuje już pracownią kulinarną, na której mogą się doskonalić studenci kierunku dietetyka. Przy okazji oficjalnego otwarcia pracowni w akademiku, odbył się konkurs kulinarny.

W pracowni znajdują się niezbędne urządzenia kuchenne, sanitarne, jak i stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem.

W pracowni można zarówno przygotować posiłki, także zgodnie z programem dietetycznym. Do tej pory korzystaliśmy z wynajmowanych pracowni, a teraz mamy w końcu własną - powiedziała rektor Wioletta Palczewska, prof. KANS.

W konkursie rywalizowały trzy drużyny: miejscowej uczelni, a także szkół ponadpodstawowych: Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze.

Kształcimy praktyków, więc dobrze, żeby młodzież się kształciła praktycznie. Na otwarcie zaprosiliśmy młodzież z techników w naszym regionie. Chcemy, żeby taki konkurs odbywał się cyklicznie - dodała prorektor Beata Telążka, prof. KANS.

Uczestnicy konkursu pracowali pod okiem mistrzów kuchni z lokalnych restauracji. Następnie ich dania (z owoców morza, przystawka i deser) były oceniane.

Zadanie jest trudne, bo my na co dzień pracujemy z takimi produktami, ale dla nich to zderzenie z naszą codzienną pracą. Goście w naszych restauracjach są coraz bardziej wymagający. Stawiamy na jakość, a co za tym idzie, wiedza kucharzy musi być na dobrym poziomie, żeby goście wracali do naszych restauracji - powiedział Michał Matuszewski z I Love Italy.

Mistrzowie kuchni zgodnie podkreślali, że najważniejsza w tym zawodzie jest pasja.

Kształtujemy w oparciu o najwyższą jakość. Dietetyka to nie tylko kalorie i jadłospis, ale również pyszne gotowanie. Dla dietetyki otwieramy też dwie dodatkowe pracownie: poradnictwa dietetycznego oraz dietetyki klinicznej - powiedziała dr Karolina Semeriak-Siecla, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych KANS.

Twoja reakcja na artykuł?

20
57%
Cieszy
5
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
7
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group