Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7581
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs na logo zespołu Szyszak

Niedziela, 12 października 2014, 8:15
Aktualizacja: 1:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konkurs na logo zespołu Szyszak
Fot. Przemo
Ogłaszamy konkurs na logo zespołu Szyszak. W najbliższym czasie ukaże się nowy tomik poezji Kazimierza Pichlaka, gdzie załącznikiem będzie płyta zespołu, nagrana specjalnie do tekstów Kazia. – Chcemy tę płytę opatrzyć nowym logiem nawiązującym do nazwy zespołu, a więc odnoszącym się do góry Mały Szyszak w Karkonoszach – informują pomysłodawcy.

Zespół istnieje już 4 lata, w grudniu br. wyda trzecią płytę. W 2011 r. Szyszak zadebiutował krążkiem "Nasze Karkonosze", a w 2013 r. ukazała się płyta "Gitarą i..." nawiązująca do festiwalu odbywającego się od wielu lat w Borowicach.
- Mamy już nagraną kolejną płytę, natomiast ta dla Kazia Pichlaka to jest specjalny prezent dla wszystkich, którzy są zainteresowani akurat tym gatunkiem muzyki, związanym z poezją śpiewaną - wyznał Maciej Gałęski. - Konkurs adresujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Zależy nam na tym, żeby pobudzić ich aktywność i tożsamość z tym regionem - dodał pianista zespołu.

Prace w formie elektronicznej lub rysunkowej (w formacie A3) można złożyć do 23. października br. w biurze PTTK "Sudety Zachodnie" przy ul. 1. Maja 86 w Jeleniej Górze.

- Współpracujemy z zespołem Szyszak praktycznie od początku. Bardzo nam się podoba, że potrafili znaleźć niszę, miejsce dla siebie wykorzystując tematykę karkonoską i upowszechniając ją. Teksty w większości pochodzą od lokalnych twórców. Jak tylko możemy, zapraszamy zespół na występy w schroniskach górskich, czy na turniej rycerski na Chojniku - mówi wiceprezes oddziału PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze Andrzej Mateusiak.

- Należy promować to co dobre. Ufundujemy nagrodę rzeczową o wartości do 500 zł dla autora najlepszej pracy - oznajmił prezes Towarzystwa "Razem dla Regionu" Zbigniew Jakiel.

Skład zespołu Szyszak:
tekst i muzyka: Witold Stambulski
Aleksandra Jurczenko - wokal
Zbigniew Jurczenko - wokal, conga
Maciej Gałęski - piano
Witold Stambulski - wokal, gitara basowa
Marek Piwowarski - wokal, gitara akustyczna
Andrzej Gniewek - wokal, skrzypce.
Więcej o zespole na stronie www.szyszak.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group