Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7733
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec wakacji – witaj szkoło!

Czwartek, 1 września 2016, 12:22
Aktualizacja: Piątek, 2 września 2016, 20:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koniec wakacji – witaj szkoło!
Fot. Przemek Kaczałko
– Wszystko, co piękne, szybko się kończy – mówią uczniowie jeleniogórskich szkół, którzy dzisiaj (1.09) rozpoczynają kolejny rok zdobywania wiedzy, doświadczeń, umiejętności i znajomości. Choć wielu chciałoby dłuższych wakacji, to powrót w szkolne mury jest też okazją do spotkań z kolegami i koleżankami, których dawno się nie widziało.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Gimnazjum przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze otwarto w tym roku cztery pierwsze klasy gimnazjum i sześć klas pierwszych liceum, w sumie to ok. 250 nowych uczniów.

- Równo 40 lat temu, w tej auli rozpoczynałem naukę w liceum ogólnokształcącym, w klasie 1d – wspominał Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry podkreślając jednocześnie wagę dzisiejszego dnia. - Gdy patrzyłem na was, przypomniałem sobie jak o 5 rano oglądałem dzisiaj relację z Westerplatte, z uroczystości poświęconych 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas tej uroczystości nie ma młodzieży i bardzo dobrze, bo o 5 rano młodzież powinna spać, wypoczywać. 77 lat temu dzieci, młodzież i dorośli tej sposobności nie mieli. Szanujmy historię, twórzmy historię wspólnie z nauczycielami, wychowawcami – apelował w swoim przemówieniu wiceprezydent miasta.

Nowy rok szkolny to również wyzwania przed nową dyrektorką szkoły. - To dużo pracy. Mam nadzieję, że skutecznej, owocnej i z humorem – powiedziała Małgorzata Kozińska deklarując, że będzie kontynuowała tradycje szkoły, m.in. imprezy charytatywne. - Są to działania bardzo szlachetne, motywujące, ukazujące talent młodzieży. Szkole są bardzo potrzebne takie działania – podkreśliła M. Kozińska życząc uczniom w nowym roku szkolnym sukcesów, zapału, mądrych wyborów, poczucia humoru i nowych znajomości.

- Dobrze napisałem testy, miałem dobre oceny i udało się. Wybrałem moim zdaniem najlepszą szkołę w okolicy – motywował wybór „Żeroma” Jakub Zawadzki, uczeń pierwszej klasy liceum.

Prezentujemy też fotorelację z inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego.

Jeleniogórska oświata „w pigułce” to: 4.260 uczniów w szkołach podstawowych, 1.901 – w gimnazjach oraz 4.181 w szkołach ponadgimnazjalnych, w sumie 10.342 uczniów. Zajmować się będzie nimi ok. 1.200 nauczycieli, do tego trzeba dodać ponad 600 osób obsługi i administracji, więc szkolna społeczność stanowi ogromną grupę mieszkańców miasta (a w przypadku szkół ponadgimnazjalnych – także okolicznych miejscowości).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group