Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 3127
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koniec Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego

Czwartek, 17 marca 2011, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 18 marca 2011, 9:53
Autor: Angela
REGION: Koniec Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego
Fot. ....
Po zmianie struktury KPN i likwidacji gospodarstwa pomocniczego, zapadła decyzja o zamknięciu Muzeum Parku. Gromadzone przez lata eksponaty będzie można zobaczyć dopiero w czerwcu 2012 r.i to w Karpaczu na Wilczej Porębie. Zabytkowy budynek jest obecnie przystosowany do celów informacyjno– edukacyjnych.

Do stycznia br. Karkonoski Park Narodowy był jednostką budżetową należącą do Skarbu Państwa, ale miał gospodarstwo pomocnicze, z którego mógł czerpać m.in. przychody własne. Po zmianach przepisów gospodarstwo zostało zlikwidowane, w związku z czym pojawiło się szereg zmian organizacyjnych.
Jedną z nich jest właśnie zamknięcie Muzeum Parku i przeniesienie eksponatów do nowo modernizowanego budynku przy ul. Leśnej 9 w Karpaczu, który będzie służył jako centrum informacyjne i edukacyjne.

Otwarcie centrum informacyjnego planowane jest na czerwiec 2012 r. Do tego zabytkowego budynku, który zostanie dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie przeniesiony cały zbiór muzeum, w tym stare zdjęcia, eksponaty roślin, zwierząt czy owadów. Nie jest to jednak nowa siedziba muzeum, bo jako takiego muzeum w ogóle nie będzie – mówi Marek Dobrowolski z Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze.

Piękny budynek o historycznej, bardzo ciekawej architekturze śląskiej w ramach modernizacji przejdzie szereg robót, włącznie z wymianą dachu, elewacji, okien i drzwi. Zmieni się również układ funkcjonalny pomieszczeń wewnątrz budynku, ale zachowana zostanie bryła obiektu. Wokół budynku wybudowane zostaną też ścieżki edukacyjne prowadzące na teren parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group