Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2094
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koniec Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego

Wiadomości: REGION
Czwartek, 17 marca 2011, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 18 marca 2011, 9:53
Autor: Angela
Fot. ....
Po zmianie struktury KPN i likwidacji gospodarstwa pomocniczego, zapadła decyzja o zamknięciu Muzeum Parku. Gromadzone przez lata eksponaty będzie można zobaczyć dopiero w czerwcu 2012 r.i to w Karpaczu na Wilczej Porębie. Zabytkowy budynek jest obecnie przystosowany do celów informacyjno– edukacyjnych.

Do stycznia br. Karkonoski Park Narodowy był jednostką budżetową należącą do Skarbu Państwa, ale miał gospodarstwo pomocnicze, z którego mógł czerpać m.in. przychody własne. Po zmianach przepisów gospodarstwo zostało zlikwidowane, w związku z czym pojawiło się szereg zmian organizacyjnych.
Jedną z nich jest właśnie zamknięcie Muzeum Parku i przeniesienie eksponatów do nowo modernizowanego budynku przy ul. Leśnej 9 w Karpaczu, który będzie służył jako centrum informacyjne i edukacyjne.

Otwarcie centrum informacyjnego planowane jest na czerwiec 2012 r. Do tego zabytkowego budynku, który zostanie dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie przeniesiony cały zbiór muzeum, w tym stare zdjęcia, eksponaty roślin, zwierząt czy owadów. Nie jest to jednak nowa siedziba muzeum, bo jako takiego muzeum w ogóle nie będzie – mówi Marek Dobrowolski z Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze.

Piękny budynek o historycznej, bardzo ciekawej architekturze śląskiej w ramach modernizacji przejdzie szereg robót, włącznie z wymianą dachu, elewacji, okien i drzwi. Zmieni się również układ funkcjonalny pomieszczeń wewnątrz budynku, ale zachowana zostanie bryła obiektu. Wokół budynku wybudowane zostaną też ścieżki edukacyjne prowadzące na teren parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~olo 17-03-2011 8:57
przeniesli muzeum na koniec świata, kto tam trafi ? Mam nadzieję że duch poprzedniego lokatora będzie nad nimi czuwał. A moze to będzie strzał w dziesiątke dom w środku lasu na środku polany z przeprawą przez Wilczy Potok ...zobaczymy
~sqandal 17-03-2011 9:39
a co to za muzeum? pare staroci ( moja babcia ma więcej na strychu ) uczyć się też tam nie było z czego , miernota i tyle i po co plakac nad rozlanym mlekiem , pozdrawiam
~turek11 17-03-2011 9:48
Ze świecą szukać większego zadupia !!! Posadki dla obiboków i święty spokój bo mało kto trafi. Czy oni są tak mało rozgarnięci ? Skarb Państwa się poddoji i gra gitara, aby do emerytury. Jak zwykle \"rozgarnięta inaczej\" Angela nie pisze o które muzeum chodzi - lokalizacja ! Likwidacja ale czego i GDZIE ? Może przypadkiem jakiś adres, czy to chodzi o Chałubińskiego 9 ? Chyba że to jedyne muzeum o którym Angela wie, aaa to chylę kapelusza.
~owsik 17-03-2011 10:41
No i Jelonka straciła jedno muzeum !Tak trzymać !
~muzeum?? 17-03-2011 10:59
Trochę wypchanych zwierząt, porażający zapach naftaliny i super "uprzejma" pani mówiąca z rosyjskim akcentem. Tak pamiętam to "muzeum". Płakać nie będę ;-)
~@ 17-03-2011 12:45
Hm... Ciekawe: Park taki biedny, a z opisu wynika, że remont nowej siedziby i przeniesienie zbiorów pochłonie duże nakłady pieniężne! Ale jeśli ekspozycja zostanie uratowana, a może i wzbogacona? Ważne, że niczego w gruncie rzeczy się nie likwiduje.
~..... 17-03-2011 14:51
na Wodospadzie Szklarki syf,syf,syf- a to powinien być punkt widokowy, perełka , ogromne stosy gałęzi, trocin, wałków drewna przy samym szlaku , w dodatku obsmalony od ogniska świerk przy samym Wodospadzie, płomienie osiągały ze 4m. zapłaciłem 5zł. za bilet przyprowadziłem rodzinę z Niemiec i jest mi wstyd. Panie A R..... do roboty....................
~zdzich124 17-03-2011 15:50
Niech zyje radosna tworczosc edukacyjna.Spoleczenstwo jest bogate i znow zaplaci za kolejny obiekt do uprawiania radosnej tworczosci.No a przy okazji bedzie mozna wydac kilkaset tysiecy publicznych zlotowek.Jestesmy bogaci,stac nas na to.A tak przy okazji,skoro gospodarstwo pomocnicze uleglo likwidacji to kto bedzie administrowal majatkiem gospodarstwa i za czyje srodki?
~jejku 17-03-2011 16:56
A kto zagarnie piękny budynek po Muzeum? Hmm, o tym ani słowa...
~Cieszę się 17-03-2011 18:39
Maciejówka w Karpaczu, na Wilczej Porębie to pełne uroku miejsce, które zachwyci turystów. Wreszcie coś dobrego dzieje się w miescie. Powstaje wartościowy obiekt, którym, niestety, nie jest, wyciąg niejakiego Rycha.
~szkoda ! 18-03-2011 8:39
Park Norweski straci bogate eksponaty,szkoda,było blisko,uroczo i dla dzieci,młodzieży, i zainteresowanych zbiorami ptaków , i motyli.Ciekawe komu spodobał się norweski budynek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group