Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7137
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec laby dla żaków

Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Koniec laby dla żaków
Fot. Angelika Grzywacz
Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego w Akademii Ekonomicznej zakończyło w poniedziałek długie wakacje studentów. Nie tylko tej uczelni.

Aula AE wypełniona była w poniedziałek po brzegi. Powód? Uroczyste otwarcie roku akademickiego 2006/2007. To ostatni dzień luzu dla żaków przed kilkoma miesiącami nauki.

Na uroczystość przybyła większość VIP-ów z Jeleniej Góry. Najważniejsi byli jednak sami studenci, którzy już we wtorek zasiądą w swoich ławach i rozpoczną dalszą edukację.

Niektórzy z nich po raz pierwszy, już jako studenci, przekroczyli progi uczelni. Mają już sprecyzowane oczekiwania.
– Chcemy oczywiście zdobyć tu taką wiedzę, która pozwoli nam na znalezienie pracy – powiedzieli nam Monika Buciarska, Jarosław Kuczyński i Aleksandra Sieradzka.

Większe od oczekiwań są jednak ich obawy, czy sobie poradzą.
– Nie wiem, czy poziom nie jest za wysoki - mówi Jarek. – Mieliśmy tak dużo wolnego czasu, że odzwyczailiśmy się od nauki - dodaje Monika. Na początku możemy mieć nie mały problem.

Po ponad trzech miesiącach odpoczynku czas jednak wrócić do podręczników. I przyzwyczaić się do ćwiczeń i wykładów na wyższym poziomie niż w szkołach średnich. Kolokwia, zaliczenia, egzaminy… i poprawki – to czeka pierwszoroczniaków.
Życzymy, aby wszystko poszło dobrze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group