Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8565
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec klątwy nad Focus Parkiem?

Wtorek, 16 grudnia 2008, 14:42
Aktualizacja: 15:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Koniec klątwy nad Focus Parkiem?
Fot. TEJO
Do wybudowania centrum handlowego Focus Park droga jeszcze daleka, ale cały plac przy ul. Kilińskiego został zagrodzony. Inwestor zapowiada, że od przyszłego roku prace ruszą pełna parą. Problem w tym, że ktoś zapomniał zgłosić ich rozpoczęcia do powiatowego nadzoru budowlanego.

Wokół placu po byłym targowisku, gdzie ma w przyszłych latach stanąć ma centrum handlowo-usługowa o powierzchni ok. 35 tysięcy metrów kwadratowych, postawiono już wysokie blaszane ogrodzenie.

Od strony ul. Kilińskiego zagrodziło ono wjazd zmotoryzowanym na plac, a pieszym - przejście na skróty schodami do ulicy 1 Maja. Od centrum płot stanął przed nimi. Musieli się stamtąd wynieść handlowcy ze straganami warzywniczymi.

– Wszystko zostało tak zaplanowane przez inwestora by nie wprowadzać pieszych i kierowców w błąd i my jako wydział wydaliśmy na to zgodę – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Rzecz w tym, że siedem dni przed rozpoczęciem budowy, (w tym ogrodzeniem terenu), sprawę należy zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. A jak się dowiedzieliśmy, do dzisiaj takie pismo tam nie trafiło. Jeśli potwierdzi się informacje, że jest to samowola budowlana, inwestora spotka jeszcze w tym roku przykra niespodzianka, czyli spora kara finansowa.

Focus Park miał zostać otwarty według optymistycznych prognoz w 2009 roku. Wiadomo już teraz, że to się nie uda. Centrum ze sklepami, kafejkami, restauracjami, parkingiem oraz nowoczesnym kinem z sześcioma salami będzie budowane przez kilkanaście miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
226
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group