Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5928
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec Hitu, początek EMPiK-u

Wtorek, 19 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2006, 9:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Koniec Hitu, początek EMPiK-u
Fot. Arkadiusz Piekarz
W popularnej księgarni przy ulicy 1 Maja trwają prace remontowe. Niebawem w jej wnętrzach będzie urządzony multimedialny salon ogólnopolskiej sieci. Czeka na to wielu jeleniogórzan. Obok ma powstać restauracja.

Z remontu księgarni cieszą się na razie konkurenci. "Hit" była jedną z większych księgarń w Jeleniej Górze. W tym samym miejscu nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat sprzedawano książki. Teraz placówka jest zamknięta.

To niewątpliwe kokosy dla innych tego typu sklepów, które teraz właśnie przyciągają klientów, choćby tych, którzy wciąż kupują podręczniki szkolne.

Księgarze muszą szybko korzystać z nieobecności konkurencji, która – już wkrótce – może stanowić dla nich poważny problem. W pomieszczeniach Hitu ma otworzyć swój salon ogólnopolska sieć EMPiK. Nie ma jeszcze w Jeleniej Górze swojej placówki.

W salonie EMPiK będzie nie tylko księgarnia, lecz także dział z polską i zagraniczną prasą, stoiska z płytami z muzyką i grami komputerowymi. Być może powstanie także wydzielone miejsce, gdzie fani gier będą mogli oddać się swojej pasji.

Z informacji nieoficjalnych wynika, że inwestor odnowi także elewację całego hotelu „Europa”.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom EMPiK nie zajmie sąsiedniej kamienicy, w której do wiosny mieścił się bar McDonald’sa.
– Budynek został kupiony przez inwestora z okolic Jeleniej Góry. Najpewniej powstanie tam lokal gastronomiczny – dowiedzieliśmy się w wydziale architektury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group