Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7082
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec głodówki kolejarek

Piątek, 14 lipca 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Koniec głodówki kolejarek
Fot. Sylwia Lercher
Jeleniogórskie pracownice Polskich Linii Kolejowych zawiesiły strajk głodowy. Trwał on 8 dni. Nie wykluczają jednak, że powrócą do tej formy protestu.

Kobiety zrzeszone w Związku Zawodowym Dyżurnych Ruchu dołączyły w ten sposób do strajku ogólnopolskiego. Domagały się przekazania obiecanych przez rząd pieniędzy na modernizację i remonty torowisk.

– Torowiska są w opłakanym stanie – mówi przewodnicząca związku Grażyna Koziołkiewicz. – Pasażerowie coraz częściej wybierają autobusy czy samochody. Chcą być przede wszystkim szybciej u celu swojej podróży.

Głodówka trwała 8 dni. W tym czasie lekarz odsunął od strajku 3 spośród sześciu kobiet, były zbyt osłabione. Głodówka została wczoraj zawieszona, ale nie przerwana ostatecznie.

– Ze strony rządu padły pewne zobowiązania – mówi Grażyna Koziołkiewicz. – Nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie zapeszać, ale wszystko okaże się jeszcze w tym miesiącu. Wtedy podejmiemy decyzję o ewentualnym odwieszeniu strajku.

Strajkujące pracownice zwróciły uwagę parlamentarzystów i władz samorządowych.
– Jesteśmy wdzięczne posłance Beacie Sawickiej – mówią. – Dzięki niej zainteresowali się nami inni parlamentarzyści.

Polski rząd zobowiązał się przekazywać na kolej 40 % opłat akcyzowych, pozostała część miała być przeznaczona na utrzymanie dróg. W latach 2002-2004 na drogi przeznaczono aż 92 procent , a na kolej – zaledwie dwa procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group