Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7498
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konflikt w PSL nie ustaje, Roman Kuty odbił piłeczkę

Sobota, 6 września 2014, 8:56
Aktualizacja: Niedziela, 7 września 2014, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konflikt w PSL nie ustaje, Roman Kuty odbił piłeczkę
Fot. Przemo
Wewnątrzpartyjny wyścig po władzę w jeleniogórskim PSL przed wyborami samorządowymi zdaje się nie mieć końca. Po rozwiązaniu struktur grodzkich partii w minioną sobotę (30.08.) odbył się zjazd, na którym wybrano nowego prezesa. Tymczasem nastąpił kolejny zwrot w akcji...

Podczas sobotniego (30.08.) zjazdu członków klubu grodzkiego PSL, zebrani wybrali na nowego prezesa Józefa Zapruckiego, ale dotychczasowy szef miejskich struktur nie złożył broni kwestionując prawo do zwołania zjazdu przez pełnomocnika ZW Radosława Zysnarskiego. Rację Romanowi Kutemu przyznał Wojewódzki Sąd Koleżeński orzekając:

- Niezgodność uchwały Zarządu Wojewódzkiego PSL ze Statutem i stwierdzono jej nieważność, co oznacza że nie mogą zasiadać we władzach i organach PSL na Dolnym Śląsku tej kadencji (tj. 2012-2016) osoby, które nie dostały akceptacji (skwitowania) IV Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów PSL we Wrocławiu w dniu 23.06.2012r. Wśród wymienionych osób znajduje się m.in. Radosław Zysnarski.
- Zawieszenie w prawach członka na 6 miesięcy do czasu zakończenia sprawy, pięciu członków Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu, w tym Radosława Zysnarskiego.
- Uchylono w całości uchwałę z dnia 10.07.2014r Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu w sprawie rozwiązania wszystkich struktur PSL w Jeleniej Górze, a tym samym przywrócono struktury organizacji Powiatowej-Grodzkiej PSL w Jeleniej Górze z okresu przed podjęciem przedmiotowej uchwały.

Reasumując bardzo ważny punkt w partyjnych rozgrywkach zdobył Roman Kuty, który wyznał w minioną sobotę, że będzie kandydatem PSL na prezydenta Jeleniej Góry. Należy jednak podkreślić, że to nie koniec przepychanek, bowiem Radosław Zysnarski zapowiada odwołanie od decyzji Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego, a przedmiotem postępowania WSK nie była zasadność odwołania struktur jeleniogórskich, a prawo do podejmowania decyzji przez członków Prezydium Zarządu Wojewódzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group