Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8806
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koncert z kręgu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w Piechowicach

Niedziela, 12 lutego 2012, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:38
Autor: Accipiter
REGION: Koncert z kręgu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w Piechowicach
Fot. Organizator
W najbliższy piątek (17 lutego) o godz. 19. w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury podczas wieczoru poezji śpiewanej i piosenki autorskiej zagra i zaśpiewa trzech artystów identyfikowanych z piosenką poetycką. Wystąpią: Martyna Szymańska, Piotr Płaza „Płazior” oraz Remigiusz Szuman.

„Na razie cisza”, „Nie mówię już nic”, „Nie zamykaj oczu”, „Wykrzycz”, „Zasłony i drzwi”, „Zbudowani” i „Zegar” to tylko niektóre tytuły klimatycznych i nastrojowych utworów z repertuaru Martyny Szymańskiej.

Piotr Płaza „Płazior”, rodem z Piechowic, stały bywalec festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej oraz laureat wielu nagród, wcześniej występował jako Burda Duo. Jego pełne zadumy kompozycje to m.in. „Anioł”, „Epitafium dla wędrującego”, „Idę do ciebie poprzez góry, mroki”, „Kilka słów dla Z.”, „Nie zawiodę cię”, „Nieś się z przeznaczeniem”, „Plota”, „Rozdroża”, „Ślad”, „Śmierć potworom!”, „W głowie zamęt, cóż zdarza się”, „W sobotę wieczorem pod semaforem”, „Wołanie do nieba” i „Załamka”.

Remigiusz Szuman, absolwent studia gitary klasycznej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, jest finalistą Międzynarodowego Festiwalu Bardów Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej oraz laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix na Festiwalu Piosenki Nieobojętnej „Włóczęga 2010”. Stał się pomysłodawcą Ogólnopolskiego Festiwalu Gitary „Bez Barier” w Mosinie, był dyrektorem artystycznym jego dwóch pierwszych edycji. Od roku 2007 jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Integracji Z Artystami Niepełnosprawnymi Dom Muzyki. Także w roku 2007 został stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Bilety na koncert w cenie 5 zł do nabycia w Piechowickim Ośrodku Kultury przy ul. Żymierskiego 53. Szczegółowe informacje: tel. 75 76 17 201.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group