Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7725
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert papieski

Wtorek, 23 października 2018, 6:39
Aktualizacja: Czwartek, 25 października 2018, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Koncert papieski
Fot. WAC
W Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze odbył się wczoraj (22.10) koncert z okazji Dnia Papieskiego, w 40. rocznicę inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II

Organizatorami koncertu był Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego wraz z parafiami św. Judy Tadeusza z Jeleniej Góry – Czarnego i św. Erazma i Pankracego. Wystąpili: zespół wokalno – instrumentalny AMDG Zespołu Szkół Katolickich, przygotowany i prowadzony przez Joannę Łazur, chór Bazyliki św. Erazma i Pankracego pod kierunkiem Sylwii Latoch, chór „Juda Cantores” z parafii św. Judy i Tadeusza pod kierunkiem Mariusza Niewiadomskiego oraz Daria Wyrostek – Pelc (akompaniament) i Piotr Blok (organy).

Na repertuar koncertu złożyło się jedenaście utworów związanych tematycznie z postacią Papieża Polaka. Najwięcej wzruszenia wywołały wykonane wspólnie przez uczniów wraz z chórami „Abba Ojcze”, „Nie lękajcie się” i „Barka”.

Uroczysty nastrój podkreślały też teksty związane z postacią św. Jana Pawła II w tym fragmenty jego homilii czytane przez ks. Mariusza Majewskiego i uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group